ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | פעילות ספרותית ברמת אפעל | טלי שפירא שחטר - פעילות ספרותית ברמת אפעל פעילות ספרותית ברמת אפעל

טלי שפירא שחטר - פעילות ספרותית ברמת אפעל

טלי שפירא שחטר, בת 57, תושבת רמת אפעל, נשואה לליאור ואמא לדניאל, מאיה ויונתן. סופרת, עורכת דין ומגשרת, מוזיקאית. בעלת תואר ראשון במשפטים ותואר שני מוסמך במשפטים .L.L.B אוניברסיטת תל אביב, עבדה שנים רבות בפרקליטות מחוז תל אביב, לאחר פרישתה, גם כיועצת בתיקים פליליים בסקטור הפרטי .

 

בשנת 2015, הוציאה את הרומן הראשון שלה ששמו "במקרה, או שלא"- עידית, דור שני לניצולי חיים, נשואה, אם לארבעה, קומה מרווחת ברמת אביב גימל, עוד רגע שותפה במשרד פרסום ידוע, תמיד רעבה. ויש גם מאהב. החיים מתנהלים מעצמם עד שהכול קורס. ואיך תתמודד עידית? אפשר להשתגע, אפשר להתאבד, אולי לחזור בתשובה, ואפשר גם לרצוח, ומי נרצח ולמה והאם כל זה קורה במקרה או שלא. זוהי דרמת מתח מצחיקה ומבכה המהולה בצלילי אופרה, סיפור על שינויים שמגיעים באמצע החיים. אנחנו נסחפים עם הגיבורה בין הפיתויים, הסודות, הדילמות של חייה ומוצאים את עצמנו שואלים האם הכל קורה במקרה או שגם לנו יש חלק ואחריות באירועים המכוננים את חיינו.


בימים אלה יצא לאור הרומן השני שלה, "מועמדת יקרה".
לעורכת דין תמרה אורלב, ג׳ינג׳ית יפהפייה בת 34, יש סוד אפל, המאיים על חלומה הנכסף ביותר, ואולי אף על חייה. "תמרי, את תהיי שופטת, יש לך צדק שנוסע בדם,“ לוחשת לה אמה לפני מותה, ותמרה, סנגורית פלילית מבריקה, שיודעת להפוך כתבי אישום חמורים לזיכויים מצלצלים, נחושה לקיים את צוואת אמה. היא גדלה בלי אבא, מילדותה ידעה שבאה מתרומת זרע, אך לא הפסיקה לחלום, שיום אחד הוא יגיע - אבא שלה, אמיתי וחזק, שיאהב אותה, יתגאה בה וישמור עליה, כמו שכתוב בספרים. כשגם החבר האהוב שאיתו קיוותה להתחתן עוזב אותה, היא נשארת לבדה עם החלום. והיא מגישה את הטפסים, בצירוף ההמלצות המצוינות, לוועדה למינוי שופטים. אלא שמועמדות לשיפוט מלווה בחשיפה אישית בזכוכית מגדלת - ואין סיכוי למועמדים שדבק בהם שמץ רבב. כמו שהזהיר אותה רב-פקד גומילי, “כבר היו מקרים... יש התראות אנונימיות על מועמדים לשיפוט. ואת יודעת: התראות מגיעות גם מאנשים הכי פחות צפויים. נכון או לא? ומה הבעיה לטרפד מינוי?" ולתמרה, היה עולם בטוח, עד שיום אחד אירוע מטלטל מאיים לטרפד את מינויה לשיפוט. מה הסוד המאיים על עורכת דין תמרה אורלב? ממי עליה להיזהר, ולמה? ומיהו הגבר יפה התואר בחליפה כהה ועניבה עם חולצה לבנה מעומלנת, שמודד אותה במבטים חודרים של אונקיות זהב באולם בית המשפט - ומה הוא עושה בחייה? האם תתמנה? האם תגשים את חלומה?
"מועמדת יקרה" הוא סיפור ישראלי מרתק, שזור בתיאורים ססגוניים של עלילות משפטיות, בצלילי מוזיקה ובצבע מקומי מרנין לב. במכחול-אמן ובלשון מקורית ומפתיעה הוא מצייר את פניהן הלא צפויות של דמויות עסיסיות המהלכות בשביליו המפותלים של עולם המשפט הפלילי, מתמודדות במערכות יחסים סבוכות וכואבות, כמהות לזוגיות ולאהבה - אלו הבוחרות לשים מסכה על פניהן כדי להתקיים, ולעומתן אלו המבקשות להסיר אותה, להיחשף כמות שהן, להאמין בכוחן, חוכמתן וחמלתן.

 

לאתר הסופרת לחצו כאן>>

טלי שפירא שחטר