ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | היערכות העירייה לעונת החורף הודעות דוברות

היערכות העירייה לעונת החורף

27 בספטמבר 2016
 

לקראת תחילת עונת הגשם והסערות, נערכת עיריית רמת-גן בכוחות מתוגברים ובפעילות נרחבת של כלל אגפי העירייה * ניקוי הקולטנים, פתיחת מרזבים, פינוי מדרכות, טיפול בעמודי חשמל וברמזורים - כל אלה הם רק חלק מהיערכותה של העירייה לקראת החורף הקרבעיריית רמת-גן פועלת בימים אלה באופן אינטנסיבי על מנת להיערך לעונת החורף, הצפויה להתחיל כבר בימים הקרובים. הבוקר, ערך מנכ"ל העירייה, משה בודאגה, ישיבת היערכות כוללת על מנת לוודא הכנה מלאה לחורף של כלל אגפי העירייה, בהשתתפות המשטרה, כוחות כיבוי האש ומד"א. בפעילות הנרחבת לוקחים חלק אגף השפ"ע, אגף הביטחון והאכיפה, מחלקת גנים ונוף, אגף ההנדסה, אגף החינוך, וכמובן- המוקד העירוני שיתוגבר משמעותית לקראת כל החמרה במזג האוויר.

באגף השפ"ע פועלים בשבוע האחרון לניקוי הקולטנים, על מנת למנוע מוקדי הצפה. עוד מתבצעים ניקויי מרזבים וגגות. בנוסף, יפעיל אגף השפ"ע מנוף כונן לימי סערות וסופות, במטרה לאפשר מענה מהיר ומקצועי לכל צורך שעלול להתעורר.

על מנת לוודא את ביטחונם של העוברים והשבים במדרכות העיר במהלך החורף, עורך אגף הביטחון והאכיפה בעירייה סיורים מתוגברים בכל רחבי העיר.

מחלקת גנים ונוף מבצעת בשבועות האחרונים גיזום ענפים יחד עם חברת החשמל, על מנת לצמצם את האפשרויות לנזקים במהלך החורף. בנוסף, מבצעת המחלקה בדיקת יציבות לעצים ברחבי העיר, כדי למנוע נפילתם במהלך החורף.

גם מחלקת החשמל בעירייה פועלת, בשיתוף חברת החשמל, לבדיקת תקינותם של פנסי הרחוב, יציבותם של עמודי החשמל בעיר ותקינות הרמזורים על מנת למנוע מצבים שאלה מתקלקלים עם תחילת הגשמים.

על מנת למנוע הצפות באזורים שונים בעיר, מבצעת מחלקת הדרכים בעירייה בדיקה של כלל המוקדים המוכרים משנים קודמות. קבלנים הפועלים בעיר קיבלו הנחיות לפנות כל ערימת פסולת מאזורי הבנייה עוד טרם יחל החורף, במטרה למנוע מצבים שבהם הלכלוך נסחף ופוגע במעבר המים לקולטנים.

אגף החינוך מבצע בדיקות מקיפות בכלל מוסדות החינוך. גם שם, מתבצע גיזום ענפים משמעותי לקראת החורף, נבדקים יציבות המתקנים השונים ומתבצע ניקוי סככות בגני הילדים.

בפארקים השונים בעיר מתבצעת בימים אלה בדיקת תשתיות הניקוז, יציבות העצים ועמידות הפנסים והתאורה לקראת הגשמים.

מנהלת הבורסה מבצעת אף היא את הבדיקות הרלוונטיות במתחם, בהם גיזום עצים, טיפול בעמודי חשמל ותאורה ווידוא פתיחת כל תשתיות הניקוז במתחם. כמו כן, מתבצעות עבודות תיאום מול נת"ע, במטרה לוודא כי לא ייגרם לתושבים כל נזק מהמשך העבודות גם בתקופת החורף.

תאגיד מי רמת-גן ומחלקת הביוב של העירייה מצויים אף הם בכוננות מוגברת על מנת להעניק מענה לכל הצפה אפשרית בימי הגשם. בנוסף, נבדקים מבעוד מועד אזורים שסבלו מהצפות בסערות קודמות על מנת למנוע הישנותם.

אגף הרווחה צפוי לפעול גם הוא בעונת החורף בכוחות מתוגברים. בימים אלה עוסקים עובדי האגף בווידוא כי כלל האזרחים הוותיקים המתגוררים בגפם ערוכים ומוכנים לחורף הקרב והאגף מבצע סיורים מקדימים במוקדי הימצאותם של דרי רחוב, שיופנו להוסטלים לדרי רחוב, על מנת להגן עליהם מהחמרה בתנאי מזג האוויר.

עוד בטרם תחל עונת החורף, הנחה מנכ"ל העירייה, משה בודאגה, את צוותי העירייה לרכוש שמיכות צמר ותנורי חימום שיימצאו בעירייה לטובת תושבים הזקוקים להם על מנת להתחמם, בהם חסרי בית ותושבים נזקקים.
לקראת כל החמרה במזג האוויר, יתוגבר המוקד העירוני 109 תוגבר בצורה משמעותית, והמוקדנים יעניקו מענה מידי לכל פנייה הקשורה בנזקי הסערה. גם סיירת 109 תעבוד באופן אינטנסיבי בתקופת החורף, ועימה כל כונני האגפים והמחלקות הרלוונטיים.

בעירייה קוראים לתושבים לאבטח חפצים שונים המצויים על מרפסות ובגגות הבתים - דוגמת כסאות, שולחנות, שמשיות ועוד, טרם יחלו רוחות חזקות וגזמים העלולים להעיף חפצים אלה ממקומם. עוד מבקשת העירייה מוועדי הבתים לוודא תקינותם של המרזבים, על מנת למנוע הצפות בעת הגשמים. עוד יש לוודא כי העצים המצויים בשטח הפרטי יציבים ומוכנים לעונת החורף.

לפרטים נוספים: אורלי נעים, דוברת העירייה 052-7555713, בדוא"ל: [email protected]