ראשי | מטפחים איכות חיים | כתבות מטפחים איכות חיים | עיריית רמת-גן דוחה את הגיזום לעונת הקיץ כתבות מטפחים איכות חיים

עיריית רמת-גן דוחה את הגיזום לעונת הקיץ

עיריית רמת-גן החליטה לדחות השנה את הגיזום לעונת הקיץ, החלטה שעתידה להציל אלפי גוזלים בתקופת הקינון. העירייה תבצע עבודות גיזום לשמירה על בטיחות ולמניעת נפילת ענפים ועצים בלבד, בתיאום חברת החשמל


ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן והשחקן והסטנדאפיסט תושב העיר, נדב אבוקסיס, הגיעו עם בוא עונת האביב לביקור בבית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים. השניים הגיעו כדי לסייע למטפלים בעונה העמוסה ביותר בשנה - עונת הגוזלים ולקחו חלק בהאכלתם. יחד עם הצוות המקצועי שכלל מטפלים ווטרינרים ולצד מתנדבים מופלאים, הוענק לגוזלים מזון מתאים על פי מינם - חרקים, זרעים, פורמולות מיוחדות, מינרלים, חלבונים וויטמינים.

מדי יום באביב מגיעים לבית החולים עשרות גוזלים של ציפורי שיר ודורסים ועל פי הצפי יגיעו השנה כ-2,500 גוזלים בעונת הקינון, כולם דורשים טיפול והאכלות מסביב לשעון. בתקופה זו, הגוזלים בוקעים מהביצים ונמצאים בקן הוריהם, אך באופן טבעי חלקם נופלים ממנו.

לצד ההזנה ולא פחות חשוב מכך, ראש עיריית רמת-גן התגייס לטובת העלאת מודעות לנושא וקרא לתושבים לא למהר ולאסוף גוזלים שנפלו מהקן, אלא לנסות ולהחזירם לשם. צוות בית החולים לחיות בר אומנם יכול לספק תחליף להאכלות ולהעניק לגוזלים את צרכיהם הבסיסיים, אך התהליך לעולם לא יהיה שווה לגידול אצל ההורים, שיודעים ללמד אותם התנהגות תקינה, תקשורת בין מינית, שפה וחיפוש מזון.

בנוסף, כדי לסייע למהלך ולהקטין את הפגיעה בקינים הטריים, הודיע ראש העיר כי ינחה את עובדי אגף שפ"ע שלא לגזום את העצים בתקופת הקינון, אלא להמתין עד לסיום עונת הגוזלים, "לכולנו אחריות לכל מה שחי או צומח סביבנו", הוסיף כרמל שאמה הכהן. העירייה תבצע עבודות גיזום לשמירה על בטיחות ולמניעת נפילת ענפים ועצים בלבד, בתיאום חברת החשמל.

רוצים לעזור לטבע הארצישראלי ולסייע לגוזלים שעכשיו מתחילים להתפתח? השאירו את הגוזלים עם הוריהם, נסו לקרב אותם אליהם, אך אל תקחו אותם משם. מצאתם גוזל פצוע - בית החולים לחיות בר הוא הכתובת! מצאתם גוזל בריא - מקומו בקן הוריו, כי אין כמו אבא ואמא. 

 

ראש עיריית רמת-גן ונדב אבוקסיס מאכילים גוזלים