ראשי | התחדשות עירונית | כתבות התחדשות עירונית | החלו עבודות השיפוץ במוזיאון לאמנות ישראלית כתבות התחדשות עירונית

החלו עבודות השיפוץ במוזיאון לאמנות ישראלית

העירייה, באמצעות החברה הכלכלית לפיתוח רמת-גן, החלה לבצע עבודות שיפוץ, הרחבה ושימור במבנה המוזיאון. מועד סיום העבודות: יוני 2019


רמת-גן עושה צעד משמעותי נוסף לקידום תחום האמנות והתרבות. העירייה, באמצעות החברה הכלכלית לפיתוח רמת-גן, החלה לאחרונה לבצע עבודות שיפוץ, הרחבה ושימור במבנה המוזיאון לאמנות ישראלית, הממוקם ברחוב אבא הלל 146. לקראת תחילת העבודות פעלה החברה הכלכלית לגדר את המתחם וכן פעלה לסדר מעבר מסודר ורחב להולכי הרגל. מדרגות הגשר, שייהרסו במסגרת העבודות, מגודרות גם כן. קבלן מבצע: י.ע.ז חברה לבניה ופיתוח בע"מ. מועד סיום: יוני 2019.

עבודות השיפוץ כוללות שימור קומת הקרקע של המבנה וביצוע תוספת של קומה שנייה, שתמשיך את הגיאומטריה של המבנה הקיים. במטרה להרחיב את המוזיאון, יכללו העבודות הריסה של הקומה השנייה והמבנה הצפוני הנמצא בצמוד למוזיאון. התכנון של המוזיאון שם דגש על צורתו הייחודית של המבנה על מנת להעצים את נוכחותו האורבנית ולחשוף את חללו הפנימי הייחודי. בנוסף, הושם דגש על חיזוק ייחודו המורפולוגי והארכיטקטוני של המבנה המקורי שתוכנן בצורת משולש חד זווית.

המוזיאון לאמנות ישראלית נוסד בשנת 1987 ובמהלך שנות פעילותו הציג מגוון תערוכות אקלקטיות. שיפוצו מהווה חלק מתכנון כולל להקמת קריית מוזיאונים חדשה, אשר תכלול מצדו השני של הרחוב את בית כהנא, בית רפפורט, מבנה קוסו אלול ובית קונסטנס.

לקריאה נוספת על קרית המוזיאונים - לחץ כאן >

המוזיאון לאמנות ישראלית