ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | תנועות הנוער ברמת-גן: חוויה שאי אפשר לפספס

תנועות הנוער ברמת-גן: חוויה שאי אפשר לפספס

זה הזמן להצטרף - תנועות הנוער ברמת-גן קוראות לכם! צעירים או בוגרים, תלמידי תיכון או יסודי, זה בכלל לא משנה!  הצטרפו עכשיו לתנועות הנוער ברמת-גן, שם תוכלו להכיר חברים חדשים, לצאת לטיולים ואתגרים ייחודים, לקחת חלק במסורת ארוכת שנים ובעיקר להנות


תנועות הנוער ברמת-גן ממשיכות להוביל עם למעלה מ-6,000 חניכים בתנועות השונות, רק מרמת-גן! כבר מזמן אין כל ספק כי רמת-גן הינה בירת תנועת הנוער, כאשר בקירוב כל ילד שני בעיר רשום לתנועת נוער. העיר רמת-גן מתגאה בשימור של 47% מחניכי תנועות הנוער אשר ממשיכים לשנה נוספת בתנועה, וזו ההוכחה החיה לחשיבותן ולהשפעתן על הדור הצעיר בעיר.

 

6,000 ילדים ובני נוער לא טועים! ברמת-גן קיימת פעילות ענפה של תנועות הנוער, הכוללות בתוכן 8 שבטי צופים, 5 סניפים של בני עקיבא, 2 סניפים של תנועת 'כנפיים של קרמבו' לילדים עם צרכים מיוחדים, קבוצה חברתית של 'תנועת איגי' לנוער הגאה ו-2 תנועות נוער נוספות של מכבי צעיר והנוער העובד והלומד.

תנועות הנוער מהוות כר נרחב להתנסות החניכים בעשייה מגוונת, חווייתית ומעשירה, המפגישה אותם עם אידיאולוגיה וערכים ומגדילה את מעורבותם בקהילה. בעיריית רמת-גן מחשיבים את תנועות הנוער כגופים רבי עוצמה ובעלי חשיבות בהיבט הערכי, החינוכי והחברתי. על כן, מעמידה עיריית רמת-גן את הטיפול והתמיכה בתנועות הנוער בראש סדר העדיפויות העירוני.

השנה הלא פשוטה בחסות משבר הקורונה הובילה לצעד משמעותי של הוזלת דמי הרישום השנתיים, כך שכל ילד שיירצה להירשם לתנועות הנוער יוכל להצטרף. בנוסף, רמת-גן ערוכה לקיים את הפעילות השנתית בהתאם למגבלות הקורונה הרבות.

בהתאם למדיניות זו זוכות תנועות הנוער בעיר לתמיכה תקציבית רחבה, לאהבה ולדיאלוג מתמיד בגובה העיניים, תוך שימת דגש על ערכים של מקצועיות, שיתוף, חדשנות ויצירתיות. עיריית רמת-גן מובילה ומעודדת יוזמות של תנועות הנוער בעיר, מסייעת ותומכת בפעילותן החינוכית, תוך טיפוח העצמאות הרעיונית של כל תנועה והנהגתה.

תנועות הנוער בעיר פועלות בעשייה מתמדת עבור כלל החברה. בזמן משבר הקורונה בני הנוער החברים בתנועות השונות סייעו לקשישים ואנשים במצוקה, בייחוד לאלו שנותרו מבודדים ללא כל יכולת לרכוש מוצרי מזון ותרופות. אך גם ביתר השנה תנועות הנוער לוקחות חלק בעשייה חברתית, כאשר החניכים מתנדבים עם קשישים ובבתי אבות, לוקחים חלק בפעילויות של ילדים עם צרכים מיוחדים ומייצרים השפעה רחבה על הקהילה המקיפה אותם. 


לרשימת תנועות הנוער בעיר >>

לפרטים והרשמה - מחלקת נוער, צעירים וסטודנטים בטלפון: 03-6753643