ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | חושבים ירוק בעיר גנים רמת-גן: יום איסוף לפסולת חשמלית הודעות דוברות

חושבים ירוק בעיר גנים רמת-גן: יום איסוף לפסולת חשמלית

23 ביולי 2020

בשיתוף עם מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית, עיריית רמת-גן תחל באיסוף של פסולת אלקטרונית ברחבי העיר. במסגרת 'יום חשמלי', כל משפחה בעיר רמת-גן תוציא את הפסולת ביום מוגדר ורכבי איסוף מיוחד יגיע וייקח את המוצרים למחזור אלקטרוני, ללא עלות מצד התושב.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "רמת-גן היא אחת מהערים המובילות את המהפכה הסביבתית והחשיבה הירוקה. אני רואה חשיבות עליונה בשמירה על איכות הסביבה ופועל במגוון מישורים והיבטים סביבתיים על מנת לקדם נושא זה. שיתוף הפעולה עם התושבים הוא המפתח להצלחת המהלך הירוק בעיר".


ברמת-גן 'דרום' ניתן להוציא את הפסולת האלקטרונית מיום ראשון בבוקר ועד ליום שני בצהריים. ברמת-גן 'צפון' ניתן להוציא את הפסולת מיום שלישי בבוקר ועד ליום רביעי בצהריים. רכבי איסוף מיוחדים ידאגו לפנות את הפסולת האלקטרונית למחזור מסודר. תושבים שנמצאים במרכז העיר ולא בטוחים לאיזה אזור הם שייכים, יוכלו להוציא את הפסולת באחד הימים הללו והיא תיאסף גם כן.

במסגרת 'יום חשמלי', ניתן יהיה לפנות מהבית אל המדרכה הסמוכה את כל המכשירים שהתקלקלו, החל ממקרר ומכונת כביסה, דרך מזגנים, קומקומים ומחשבים ועד למטענים וטלפונים סלולריים מקולקלים. באמצעות הפינוי ממדרכות העיר, מתכוונת העירייה ותאגיד מ.א.י למנוע את שריפת הפסולת הפיראטית בפאתי הערים והשכונות, לשמור על בריאות תושבי העיר ולשפר את איכות החיים.

המיזם מלווה בפעילות הסברה וחינוך בבתי הספר. מדובר בפעילויות חינוכיות שבמסגרתן לומדים התלמידים על החשיבות במחזור הפסולת האלקטרונית ופועלים לאיסוף פסולת זו, תוך שהם סוחפים את ההורים, המורים, השכנים והסביבה. למרות שהפסולת האלקטרונית מהווה רק שניים עד שלושה אחוזים מכלל הפסולת, היא מהווה 70% מתכולתה הרעילה, ומזיקה מאוד לבריאות התושבים. כיום מרבית הפסולת עדיין אינה מגיעה למחזור והמשמעות היא שבישראל נשרפת כמות עצומה של פסולת אלקטרונית רעילה ונוצרים הרים של פסולת אלקטרונית רעילה, המזהמת את האדמה, את מקורות המים וגם את אוויר ופוגעת כאמור בבריאות התושבים.

מחזיק התיק לאיכות הסביבה, דני גולדשטיין: "מחלקת איכות הסביבה ואגף שפ"ע מקדמים באופן נרחב את שיפור איכות החיים בעיר ובתוכה נושא פינוי ומחזור של פסולת אלקטרונית. אנו פועלים ימים כלילות בשמירה על ניקיון העיר ומתן מענה מיטבי ומידי בכל נושא הניקיון, המחזור והפסולת בעיר. לצד עבודה מסורתית אנו בוחנים בצורה מתמדת טכנולוגיות חדשות לשיפור העבודה והשירות לתושב. אני קורא לתושבי העיר לקחת חלק פעיל במיזם הירוק והחשוב הזה בכדי שנמשיך להציב את רמת-גן כרשות ירוקה ובולטת בישראל.

אמנון שחרור ודן הלמן, מנכ"לים משותפים במ.א.י בתאגיד המחזור האלקטרוני: "שירות האיסוף מהמדרכות הוא שירות חדשני שהחל לפעול בחודשים האחרונים ברחבי הארץ ואנו רואים עליה דרמטית במחזור בכל הערים שבהן התחלנו את תהליך הפינוי המוסדר. אנו קוראים לתושבי רמת-גן להצטרף לחוד החנית של אזרחי ישראל ששומרים על בריאות התושבים ועל הסביבה ומפנים בצורה מסודרת ובקלות את המכשירים האלקטרוניים המקולקלים שברשותם".