ראשי | התחדשות עירונית | כתבות התחדשות עירונית | נוגעים בשמיים: המגדל הגבוה ביותר בארץ ייבנה ברמת-גן | נוגעים בשמיים: המגדל הגבוה ביותר בארץ ייבנה ברמת-גן כתבות התחדשות עירונית

נוגעים בשמיים: המגדל הגבוה ביותר בארץ ייבנה ברמת-גן

מגדל בן 111 קומות יוקם במתחם הבורסה, בצמוד למגדל שמשון. התכנית צפויה לחזק את מתחם העסקים המרכזי, תוך ניצול מקסימלי של המרחב הציבורי הקיים. צפו בהדמיות


הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית רמת-גן המליצה להפקדה תכנית להקמת מגדל העסקים הגבוה בישראל, בן 111 קומות, שייבנה במתחם הבורסה, בצמוד למגדל שמשון. המגדל, בתכנונו של משרד האדריכלים אבנר ישר, ייקרא "111" ויחובר ישירות למעבר הולכי הרגל ממסוף הרכבת. התכנית תאפשר האחדה של מפלסי המרחב הציבורי, לרבות יצירת גשר להולכי רגל וגישה נוחה לתחנות העתידיות של הרכבת הקלה (בשלב ראשוני הקו האדום, שנבנה בימים אלה), וכן נגישות לתחנה המרכזית של רכבת ישראל שאושרה להפקדה במסגרת "מתחם 2000" בתל אביב. בכך היא תביא לניצול מקסימלי של המרחב הציבורי הקיים.

בסמיכות אל מגדל "111" ייבנה מגדל נמוך יותר בן 77 קומות. בשלב זה עדיין לא ברור אם המגדל השני ייבנה במקום מגדל שמשון הישן, שהיה הראשון שנבנה במתחם הבורסה (בשנות ה-60 של המאה שעברה), או במסגרת עיבוי וחידוש של הבניין הוותיק. שני הבניינים יחדיו צפויים להתפרס על פני שטח עצום של כ-500,000 מ"ר, כאשר 350,000 מ"ר מתוכם חדשים. המגדלים צפויים לשמש לצרכי תעסוקה ומסחר ויכללו גם משרדים וקומות ציבוריות, כאשר נבחנת אפשרות שבקומות הראשונות של הגבוה בהם יוקם אולם קונגרסים או תיאטרון עירוני. בכך מהווה הפרויקט נדבך חשוב בתכנית כוללת לקידום מתחם הבורסה וביסוסו כמרכז עסקים תוסס.


צפו בהדמיות:

לדברי נשיא בורסת היהלומים הישראלית, יורם דבש: "מדובר בתכנית משמעותית לפיתוח שתחזק את הבורסה ליהלומים ותסייע לנו להבטיח לחברי הבורסה עתיד וביטחון כלכלי, כחלק מהתוכנית הכוללת שמובילה הנהלת הבורסה לקדם את הענף בישראל לעידן החדש, הכוללת גם פרויקטים משמעותיים נוספים שאנו מקדמים דוגמת הקמת מרכז חדשנות ואגף אינטרנט שיסייע לחברי הבורסה לחדור לשווקים חדשים".

לדברי ראש עיריית רמת-גן, ישראל זינגר, "מתחם הבורסה יושב במקום האטרקטיבי ביותר במדינת ישראל. המגדלים יוקמו כחלק מחזון מתחם הבורסה שאותו אני מקדם מאז תחילת הקדנציה: מתחם חדשני המשמש אבן שואבת לאלפי עסקים ממגוון תחומים, צומת תנועה מרכזי ודומיננטי לכל גוש דן, וכן ציר שבסופו של דבר ינקז לתוכו פעילויות תרבות, בילויים ופנאי מכל האזור". עוד הוא מוסיף: "פיתוח הבורסה והכספים אשר נגבה מהיטל ההשבחה והארנונה ינותבו לצורך שיפור ופיתוח התשתיות בכל רחבי העיר המתחדשת והגדלת השירותים המוניציפליים הניתנים לתושבי העיר".