ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | תלמידי בית ספר יהל"ם מדגימים אחריות אישית ותרומה לקהילה

תלמידי בית ספר יהל"ם מדגימים אחריות אישית ותרומה לקהילה

תלמידי כיתות ו' בבית ספר יהל"ם בעיר גילו אחריות בפרויקט בית ספרי מיוחד במינו ופתחו את ליבם לנזקקים ולניצולי שואה במפגש מרגש וממלא גאווה בנוכחות ראש העיר

 

דורית בן אליהו, מחנכת כיתות ו' בבית ספר יהל"ם ברמת-גן החליטה ליזום השנה פרויקט ייחודי לתלמידי שכבת ו' במסגרת שיעורי מורשת בנושא אחריות אישית, מחויבות ותרומה לקהילה. תלמידי שכבת כיתות ו' אשר גויסו לפרויקט, הובילו אותו בכל שכבות בית הספר.


במהלך הפרויקט כל שכבה בבית הספר תרמה מוצרים ומצרכים שונים, ארזה אותם בקרטונים שנתרמו על ידי עמותת "לתת" וקושטו על ידי התלמידים בצירוף ברכות אישיות ותרמה לארגונים שונים ברחבי הארץ. כל שכבה תרמה לארגון אחר (תל השומר, בית החייל, משפחות נזקקות ועוד) כאשר תלמידי כיתות ו' הם אלו שפיקחו על כל התהליך.


במסגרת הפרויקט יזמה המחנכת מפגש בין תלמידי שכבת ו' לבין ניצולי שואה ברמת-גן. במפגש, אשר התקיים ב"עמך", המרכז הישראלי לתמיכה בניצולי השואה והדור השני ברמת-גן, חילקו התלמידים פרח אישי לכל הנוכחים והגישו את המארזים הגדושים אשר הכינו עבורם. ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, נכח במפגש ובירך את התלמידים על העשייה המבורכת ועל החיבור בין הדורות.


דורית בן אליהו, מחנכת כיתות ו' בבית ספר יהל"ם: אני שמחה שהוצאתי לפועל את החזון שלי. המפגש בין הדורות היה מרגש במיוחד, הן לתלמידים והן למבוגרים."

 

תלמידי בית ספר יהל"ם עם האריזות