ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | הסוף להשתרכות אחרי משאיות פינוי האשפה הודעות דוברות

הסוף להשתרכות אחרי משאיות פינוי האשפה

12 בפברואר 2017

שיתוף פעולה חדש בין עיריית רמת-גן ו-WAZE יכולים משתמשי האפליקציה הנוסעים בעיר לראות משאיות אשפה הנעות במסלול הנסיעה שלהם ולבחור את המסלול הנוח להם ביותר * מדובר ביוזמה שמטרתה להקל על תושבי העיר הנעים בכבישים במקביל למשאיות פינוי האשפה


כמה פעמים קרה לכם שיצאתם מהבית, נכנסתם לרכב והופ- נתקעתם מאחורי משאית פינוי אשפה שמזדחלת ברחוב תוך שהיא אוספת את פחי האשפה של השכנים?

ברמת-גן שמים סוף למטרד המרגיז, והחל מהשבוע שעבר יכולים משתמשי אפליקציית WAZE לראות על המסלול שלהם את משאיות האשפה הנעות בעיר. כך, יכול המשתמש לבחור את המסלול הנוח והמתאים לו ביותר מבין מסלולי הנסיעה שמציעה האפליקציה.

משאיות האשפה הנעות בעיר מדווחות באופן אוטומטי על מיקומן, מה שמאפשר למשתמשי האפליקציה לדעת האם המסלול שבחרו 'נקי' ממשאיות בעת הנסיעה.

היוזמה מתאפשרת הודות לשיתוף פעולה בין עיריית רמת-גן וחברת WAZE שמטרתם להקל על עומסי התנועה בעיר בשעות הבוקר, הנגרמים כתוצאה מעבודתם של מפני האשפה. ברמת-גן פועלים רכבי פינוי האשפה החל מהשעה 6:30 בבוקר, על מנת שלא להפריע את שנתם של התושבים. יחד עם זאת, לפינוי האשפה בשעות הבוקר השלכות משמעותיות על התנועה בעיר, ועל כן נבחר השת"פ עם חברת WAZE שמאפשר הקלה בעומסים לתושבים הנעים בעיר.

את הדיווח על תנועת משאיות האשפה יכול התושב לראות כאייקון של משאית אשפה ירוקה המופיע על גבי המפה. דיווח זה ייראה לכל המשתמשים הנעים ברחבי העיר רמת-גן בשעות הפעילות של פינוי האשפה בעיר.

ישראל זינגר, ראש עיריית רמת-גן: "כחלק מהפרויקטים שמקדמת רמת-גן בתחום העיר החכמה, שיתוף הפעולה הייחודי הזה יאפשר לתושב לקבל מידע בזמן אמת על ההאטות האפשריות במסלול הנסיעה שלו ולבחור את המסלול המתאים לו ביותר. זהו עוד צעד במתן שירות טוב יותר לתושב, ונמשיך לפעול לפרויקטים נוספים בתחום זה".

לפרטים נוספים: אורלי נעים, דוברת העירייה 052-7555713, בדוא"ל: [email protected]