ראשי | יוצאים מהבית | תזמורות, להקות ומקהלות | התזמורת הסימפונית רמת-גן | אלכס וסרמן - מלחין, מנצח וצ'לן התזמורת הסימפונית רמת-גן

אלכס וסרמן - מלחין, מנצח וצ'לן

למד קומפוזיציה באקדמיה ע"ש רובין בתל אביב עם פרופ' אבל ארליך ולימודי צ'לו עם צבי הראל. בתום לימודיו נסע להשתלם בניו יורק, סיים את לימודי התואר השני במנס, שם למד קומפוזיציה, צ'לו וניצוח עם דיויד לואוב, פיטר ויילי, ומיכאל צ'רי, ולאחר מכן המשיך בלימודי הדוקטורט בבית הספר הגבוה ג'וליארד. בזמן לימודיו בג'וליארד זכה במלגות ע"ש הנרי מנסיני ואלברט שזימראי, מלגת לימודים מטעם אוניברסיטת ייל ומלגת השתתפות בפסטיבל אספן.

יצירותיו של וסרמן הוזמנו ובוצעו על ידי מיטב המבצעים בישראל, אירופה וארה"ב, ביניהם: רביעיית אביב, הויולנית רבקה גולני, הצ'לן מרק ג'ונסון (רבעיית וורמיר), הצ'לן תום קריינס (שלישיית פיבודי), מקהלת האיחוד, מקהלת האקדמיה, אנסמבל סירנות, הסינפונייטה באר שבע, הפילהרמונית OPOLE שבפולין ואחרים. כמו כן, בוצעו יצירותיו בפסטיבלי מוסיקה שונים, קונצרטים קאמריים, וברדיו. בינם: אספן, נורפולק, הביאנאלה למוסיקה עכשווית 2000 ,2002, חג המוסיקה הישראלית, מוסיקה נובה, פסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון, פסטיבל "צלילים במידבר", פסטיבל "קונטמפו", פסטיבל AIMS בספרד, קול המוסיקה וWQXR.

וסרמן ניצח על מיטב התזמורות במקביל, יסד את ה"אגודה למוסיקה קאמרית ת"א" בשנת 1998, ומאז משמש כמנהלה המוסיקלי, כמו כן, מלמד ניצוח וקומפוזיציה בבית ספר רימון, משמש כמנצחה ומנהלה המוסיקלי של התזמורת הסימפונית רמת-גן, ומנהל את המרכז החדש למוסיקה ברמת-גן.