ראשי | עושים עסקים | כתבות עושים עסקים | מתחם הבורסה משנה את פניו כתבות עושים עסקים

מתחם הבורסה משנה את פניו

המתחם שסבל מדימוי מפוקפק נהנה כעת מרחובות מרכזיים משופצים ומשודרגים, הכוללים ציורי קיר, פינות ישיבה מיוחדות, גינות, ברים, מסעדות ואטרקציות נוספותצמד המילים "מתחם הבורסה" ברמת-גן עורר אצל רבים אסוציאציות מפוקפקות עד לא מזמן. כיום כבר אין כל זכר בשטח לתדמית הירודה והבעייתית שהייתה לאזור: לאחרונה מתחם הבורסה משנה את פניו והופך לאחד ממתחמי העסקים, הבילוי והפנאי המובילים בישראל. כעת נהנה הציבור  מרחובות מרכזיים משופצים ומשודרגים, מפינות ישיבה ייחודיות שהוצבו באזורים שונים, ממגוון רחב של מסעדות, פאבים, בתי קפה ואפילו מלון בוטיק מוצלח שמדווח על תפוסה כמעט מלאה לאורך כל ימות השבוע.

עשרות אלפי העובדים הממלאים מדי יום את מתחם הבורסה ברמת-גן מרגישים את השינוי. לצד בתי העסק הרבים שנפתחו באזור - הכוללים מסעדות יוקרה, מלון בוטיק ומתחמי עסקים - מקדמת עיריית רמת-גן, באמצעות מנהלת הבורסה והחברה הכלכלית של העיר, את שיפוץ ושדרוג המרחב הציבורי. בשנה האחרונה סיימה העירייה את שיפוץ רחוב תובל, אחד הרחובות המרכזיים במתחם. בימים אלה עובר רחוב הרקון שיפוץ משמעותי והוא צפוי להפוך בחלקו למדרחוב תיירותי. גם רחוב אהליאב ששופץ מאכלס מסעדות מוכרות ופאבים שמתמלאים בשעות הערב.  

בעיריית רמת-גן מתמקדים במהלכים נוספים לשיפור המרחב הציבורי, המקדמים את החיבור בין המבקרים והעובדים לבין מתחם הבורסה. לאחרונה יצא לדרכו הפרויקט הראשון, במסגרתו הובאו אמנים פולנים לישראל המציירים אמנות רחוב ייחודית על קירות המלטשות במתחם. הפרויקט צפוי להסתיים בימים הקרובים ואז תיראה הבורסה צבעונית ואורבנית יותר.  

צביעת הקירות במתחם נעשית בשיתוף פעולה של עיריית רמת-גן וחברת נירלט. בתקופה הקרובה גם יצטרפו לפרויקט הצבעוני בבורסה אמני גרפיטי ישראליים, שיעטרו קירות נוספים במתחם. הפרויקט הצבעוני של חברת נירלט משפר את פני מתחם הבורסה ומעניק לעובדים מרחב ציבורי שראוי ונעים לשהות בו. אנחנו בטוחים שהשינוי יורגש באופן מהותי - הן במהלך העבודות ובמיוחד לאחר מכן.

צבע נוסף יוכנס לבורסה ה'אפורה' באמצעות פינות ישיבה צבעוניות ברחבות שבין מגדלי המשרדים, מסלולי הליכה צבעוניים שיסומנו בין רחובות הבורסה ועוד. פרויקט נוסף שכבר יוצא לדרך הוא הצבת פינות אוכל על גלגלים'ברחבות שבין מגדלי המשרדים הרבים באזור. במתחמים אלה יוצבו פינות אוכל ייחודיות ומוצללות הנעות על גלגלים, שישמשו את אלפי העובדים לארוחת צהריים משותפת מחוץ למשרדים ובאוויר הפתוח. כל פינה מורכבת משולחן אוכל, מקומות ישיבה, אדנית תבלינים נעימה למראה והצללה תואמת שתאפשר לשבת בחוץ גם בימי הקיץ החמים. פרויקט הצבת פינות האוכל ייצא לדרך כבר בשבועות הקרובים לרווחת העובדים הרבים במתחם.

עוד יוצבו ברחבי הבורסה מקומות ישיבה ייחודיים, המאפשרים התמודדות עם מצוקת המקום והצפיפות שעל המדרכות. לצורך כך, ישתמשו בעמודי החסימה הנמוכים (המונעים מכלי רכב לעלות על המדרכות) ועליהם יוצבו מושבים לרווחת הציבור, וכן יוצבו משענות ייחודיות ברחבי המתחם שיקנו עוד מקומות ישיבה לציבור. 

חידוש נוסף שהוצב בבורסה בתקופה האחרונה הוא גינות תועלת - פרויקט ייחודי המורכב ממכולות שהפכו לספסלי ישיבה לצד גינה פורחת. כך, יכולים המבקרים ליהנות מפינות ירוקות ונעימות למראה גם בתוך מתחם העסקים ההומה, המורכב ברובו ממגדלים ומתחמי תעשייה ותעסוקה.  כמו כן, הוצב האקוודום - מעין כיפה עגולה ושקופה, עטופה בצמחיה ובירק, המאפשרת ליושבים בתוכה ליהנות משקט נדיר בתוך טבע פראי, במהלך יום עבודה הומה או בשעות הבילוי בערב. האקוודום המיוחד יוצב ברחוב בצלאל, והשימוש בו, כמו בשאר המתקנים הייחודיים שהוזכרו, תהיה ללא כל עלות.

ההתחדשות בבורסה נעשית מתוך תפיסה כי כאשר לציבור נעים יותר לבלות ולטייל באזור, כך יהפוך המקום למוקד משיכה נרחב יותר, בתי עסק רבים יתווספו, והמקום יהפוך לאתר הבילוי המרכזי - הן עבור תושבי העיר והן עבור אורחים ומבקרים.