ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | אשכול גנים ערמונים זכה בפרס החינוך הארצי לתשע"ז | טקס חלוקת מלגות למצוינות חברתית לשנת 2017

טקס חלוקת מלגות למצוינות חברתית לשנת 2017

שר החינוך העניק את פרס החינוך הארצי לאשכול הגנים, על עשייה חינוכית משמעותית ופורצת דרך. המודל שמופעל בגן נקרא "הגן הזה הוא אני", המייצר לכל ילד את השביל הייחודי שלו, תוך התייחסות לנקודות החוזק שבואשכול גני הילדים "ערמונים" קיבל מידי שר החינוך, נפתלי בנט, את פרס החינוך הארצי לשנת הלימודים תשע"ז. הפרס ניתן בטקס מרגש שנערך במכון יד יצחק בן צבי בירושלים, במעמד ראש עיריית רמת-גן, ישראל זינגר, מנהלת אגף החינוך, דליה לין, מנהלת מחלקת גני הילדים, ורד אבינל, מנהלת מחוז תל אביב במשרד החינוך, חיה שיטאי ומכובדים נוספים.

אשכול הגנים הרמת-גני הוא אחד משני מרכזי חינוך קדם-יסודיים מכל הארץ שקיבלו את פרס החינוך הארצי היוקרתי מידיו של השר וצוותו ומהווה את אחד מאירועי השיא המסכמים עשייה חינוכית משמעותית ופורצת דרך. "באשכול ערמונים מאמינים שלכל ילד 'ניגון משלו', שמקבל ביטוי בקצב האישי, בדרכי ההתבטאות, בכוחות המלאים, ביכולת הלמידה ובהבניית הידע", נמסר בנימוקי הוועדה בעת מתן הפרס, "הצוות נותן לגיטימציה לשונות ולדמיון בין הסגנונות. תפיסה זו מאפיינת את המודל העירוני 'הגן הזה הוא אני', ששם לו למטרה לטפח ילד סקרן, עצמאי, מודע לעצמו ובטוח ביכולותיו, יצירתי ויוזם – הרואה את האחר ומשתף איתו פעולה".

אשכול הגנים "ערמונים" מונה שש כיתות גן ומותאם לילדי המאה ה-21. האשכול שם לו למטרה ללמד מתוך סקרנות הילד שנעשית מתוך חוויה וחקירה. המודל שמופעל בגן נקרא "הגן הזה הוא אני" שמשמעותו לייצר לכל ילד את השביל הייחודי שלו, תוך התייחסות לנקודות החוזק שבו. הנושאים הנלמדים הינם תוצאה ישירה של תחומי עניין שגילו הילדים, דוגמת בית מלון לחרקים שנבנה בגן ודרכו למדו הילדים זואולוגיה. כל התכנים הנלמדים הינם בהלימה ליעדי משרד החינוך ולתוכנית הליבה. באשכול חינוך לערכים, קידום שיח ודיאלוג, יצירת אקלים של דרך ארץ, חינוך לאי-אלימות, לקיחת אחריות, מעורבות בחיי הקהילה ושמירה על הבריאות הפיזית, כמו גם על הביטחון הרגשי של הילדים.

שר החינוך בנט העניק את פרס החינוך הארצי לאשכול גני ערמונים