ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | פארק קונביץ נפתח לרווחת הציבור הודעות דוברות

פארק קונביץ נפתח לרווחת הציבור

04 בנובמבר 2018

בריכות אקולוגיות, שבילי הליכה ואופניים, מתחם כושר, מתחם משחקים, גינת תבלינים וגינת כלבים – ריאה ירוקה חדשה המשתרעת על פני שטח של כ-30 דונם ממתינה לכם בשכונת קריית קריניצי

ברחוב בר לב, לצד שכונת קריית קריניצי, הוקם הפארק הרביעי של רמת-גן, פארק קונביץ. במקום ממתינה לתושבי העיר ריאה ירוקה המשתרעת על פני שטח של כ-30 דונם ומהווה פנינת טבע של ממש, עם למעלה מ-200 עצים, צמחייה מגוונת, מדשאות רחבות, שבילים וחורשת פיקניק.

הפארק כולל כ-2 קילומטר של שבילי הליכה, ריצה ואופניים, לצד מתחם כושר חדשני לשמירה על אורח חיים בריא. ילדים בכל הגילאים ייהנו מבילוי במתחם המשחקים החדש, בו מגוון מתקנים מודרניים המוצבים על מצע גומי בטיחותי ומוגנים בהצללה. הפארק כולל גם גינת תבלינים, גינת כלבים ושלל מקומות ישיבה.

בכדי להשלים את האווירה הפסטורלית, ניתן למצוא בפארק קונוביץ כ-3.5 דונם של בריכות אקולוגיות הכוללות צמחי מים, נימפאות ודגים. לבריכות תפקיד חשוב בניהול ובהשהיית מי הנגר בשכונה ובסביבתה, ומניעת הצפה של מערכת הניקוז האזורית. הנחל המחבר בין שתי הבריכות מזמין את הציבור הרחב ליהנות מאתנחתא נעימה, כשברקע נשמעים צלילי פכפוך מים מרגיעים.

פארק קונביץ ימשיך להתחדש עבור התושבים ובעתיד אף מתוכנן בו מגרש ספורט, מתקני משחק נוספים, תוספת של כניסות מרובות מהשכונה וסלילת שביל אופניים לאורך רחוב רפאל איתן עד לתל השומר.

הפארק החדש קרוי על שמו של חיים קונביץ ז"ל. קונביץ היה ניצול שואה שעלה ארצה בשנת 1949 והקים את משפחתו ברמת-גן. כיהן כיו"ר איגוד הגזברים הארצי ושימש כגזבר העירייה במשך 40 שנה, כשמאחוריו כ-60 שנות עבודה ציבורית בעירייה. מי שכונה "האבא של הצנחנים" עמד בראש הוועדה לאימוץ הצנחנים והוכר כיקיר חובשי הכומתות האדומות. זכה בתואר איש מופת ליונס רמת-גן ובתואר יקיר העיר רמת-גן.


 

פארק קונוביץ

 

לפרטים נוספים: גלי אבני-אורנשטיין, דוברת עיריית רמת-גן 052-2680768; דנה קמחי, עוזרת הדוברת, 052-5394112.