ראשי | מטפחים איכות חיים | כתבות מטפחים איכות חיים | מערך הקורקינטים החשמליים של "BIRD" מגיע לרמת-גן כתבות מטפחים איכות חיים

מערך הקורקינטים החשמליים של "BIRD" מגיע לרמת-גן

חברת התחבורה השיתופית משיקה את שירותה ברמת-גן. החברה החלה בפריסת קורקינטים חשמליים להשכרה ברחבי העיר לפי דקה באמצעות אפליקציה חכמהBIRD, חברת התחבורה האמריקאית, זמינה כעת גם ברמת-גן ומציעה שירות השכרת קורקינטים חשמליים לפי דקה, באמצעות שימוש באפליקציה חכמה. במסגרת המהלך, ייפרסו הקורקינטים בנקודות מפתח ברחבי העיר, מהם יוכלו התושבים להתחיל ברכיבה ליעד בו ייבחרו. מערך הקורקינטים השיתופיים מבוסס על טכנולוגיה מתקדמת באמצעות הפעלת אפליקציה ייעודית. השירות אותו מציעה החברה קל ומתקדם: הרוכבים מורידים את אפליקציית BIRD, עוברים תהליך רישום קצר ולאחר מכן יכולים להתחיל בנסיעה. הקורקינטים יהיו זמינים בכל עת למשתמשים, כאשר על מיקומם המדויק ילמדו הרוכבים דרך האפליקציה.

התשלום בעבור השימוש בקורקינטים אינו מצריך דמי מנוי ומחיר נסיעה מסתכם בעלות של 5 שקלים ועל כל דקת נסיעה 50 אג’ נוספות. התשלום יועבר אוטומטית באמצעות כרטיס האשראי אותו הזין המשתמש באפליקציה.
בנוסף, בנתה החברה מודל תגמול אטרקטיבי בו היא מזמינה את הצרכנים להפוך ל"צפרים" (מטעינים) ולהשתתף בתהליך, במסגרתו מדי ערב יאספו ה"צפרים" את הקורקינטים הקרובים לביתם ויטענו אותם במהלך בלילה. בבוקר שלמחרת יוחזרו הקורקינטים ל"קנים" ויעמדו לרשות הרבים. עבור כל BIRD שיטעין ויחזיר ל״קנים״, יקבל ה"צפר" עד 75 שקלים. להצטרפות לקהילת הצפרים - [email protected].

חברת BIRD חרטה על דגלה את נושא הבטיחות, כך שלמרות שבישראל הגיל החוקי לרכיבה על קורקינטים חשמליים הוא החל מגיל 16, החברה תאפשר זאת רק החל מגיל 18. כמו כן, כפי שפעלה החברה בארץ ובחו"ל, גם ברמת-גן חילקה BIRD קסדות חינם לרוכבים, באזור מתחם הבורסה.

במקביל לכניסת הפעילות ברמת-גן, מפרסמת החברה את נתוני השימוש בישראל, מהם עולה כי בחודשיים הראשונים לפעילותה בארץ נסעו כ-25 אלף רוכבים שונים לפחות פעם אחת.