ראשי | התחדשות עירונית | מנהלת התחדשות עירונית התחדשות עירונית

מנהלת התחדשות עירונית

 

  • רזיאל אחרק

    ראש מנהלת התחדשות עירונית

 

מינהלת להתחדשות עירונית, הנקראת ״משתדר״גים איתכם ובשבילכם״, הוקמה בחודש דצמבר 2017, ועוסקת בקידום פרויקטים בתחום תמ״א 38 ופינוי-בינוי.
המינהלת פועלת במספר מישורים על מנת להפוך את תהליכי ההתחדשות העירונית בעיר לפשוטים ולקצרים יותר. המנהלת הוקמה ע״י מר ישראל זינגר, ראש עיריית רמת־גן לשעבר, בשיתוף משרד הבינוי והשיכון.
מנהלת להתחדשות עירונית רמת־גן הוקמה על מנת לנהל את הליכי ההתחדשות בעיר בשקיפות מלאה ובאופן מקצועי, יעיל ומהיר, תוך שמירה על האינטרס הכלל עירוני מחד גיסא והאינטרסים של התושבים מאידך גיסא.

המינהלת פועלת על מנת לסייע לתושבי העיר בתהליכי ההתארגנות לקראת התחדשות עירונית וביניהם: בחירת נציגות הדיירים, בחירת אנשי המקצוע שילוו את התהליך מטעם הדיירים - עורך דין, אדריכל, חברת פיקוח וניהול, היזם וכמובן בליווי של התהליך מול מוסדות עיריית רמת־גן. מעתה ישנה כתובת נגישה ומקצועית להתייעצות בנושאים אלו, כל שרותי המינהלת ניתנים ללא תשלום.

התחדשות עירונית היא שם כללי לתהליך בו אזור עירוני מסוים עובר שדרוג פיזי וחברתי. לעיתים, זהו תהליך ״טבעי״ הקורה מעצמו בשוק החופשי.
בשנים האחרונות תהליכים אלו זוכים להאצה במקומות רבים בארץ ובעולם, בשל היתרונות הרבים שבהם. לתהליכי התחדשות עירונית קיימים תועלת חברתית, עירונית וכלכלית. תהליכים אלה יוצרים תנאים כלכליים טובים לשידרוג, מאפשרים תוספת של שטחים פתוחים, ירוקים, מבני ציבור ומזמינים התפתחות כלכלית לבעלי הדירות.
ברמת־גן, התחדשות עירונית היא כלי מרכזי לחיזוק מבנים קיימים מפני רעידות אדמה, להוספת מעליות, להוספת ממ“דים, לשידרוג מערכות הבית המשותף ולחדש את פניהן של השכונות הוותיקות.

בנוסף, ההתחדשות היא כלי חשוב הנותן מענה גם לזוגות הצעירים תושבי העיר.
התחדשות עירונית מזכה את בעלי הדירות בדירה בעלת ערך כספי גבוה יותר, בטוחה יותר, נגישה יותר ויפה יותר, לרוב ללא הוצאה כספית מטעמם. עם זאת, תהליכי ההתחדשות העירונית ארוכים, מורכבים ומלווים בחסמים רבים. פעמים רבות, בעלי דירות מוצאים עצמם חסרי ידע ושליטה בתהליך.

מנהלת התחדשות עירונית

ז'בוטינסקי 64 | רמת-גן
9474780- 03