ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | טקס חלוקת מלגות למצוינות חברתית לשנת 2017

טקס חלוקת מלגות למצוינות חברתית לשנת 2017

במהלך הטקס הוענקו מלגות על סך 2000 ש"ח ל-25 תלמידים, שנבחרו על ידי מנהלי התיכונים על עשייה חברתית ותרומה איכותית לחברה ולקהילה


טקס חלוקת מלגות למצוינות חברתית ע"ש חיה נאור שטורפר ז"ל התקיים ביום שני ה-8 במאי באשכול פיס אהל שם. המלגות הוענקו ל-25 תלמידים שנבחרו על ידי מנהלי התיכונים, על עשייה חברתית ותרומה איכותית לחברה ולקהילה. האירוע נערך במעמד ראש העיר, ישראל זינגר ובהשתתפות מנהלת אגף החינוך דליה לין, מנהלים, צוותים חינוכיים, הורים ותלמידים. לדברי ראש העיר: "יש לטפח את המתנדבים, להעריכם ולהוקירם, כי במעשיהם הם מקדמים ומחזקים את החברה הישראלית".

במהלך הטקס שהתקיים זו השנה הראשונה, הוענקו לתלמידים המצטיינים תעודות הערכה ומלגות על סך 2,000 ש"ח. זאת בכדי לממש את חזונה של מערכת החינוך ברמת-גן, ששמה לה למטרה להצמיח בוגרים מוסריים בעלי אחריות ומעורבות חברתית, תוך מתן כלים ומשאבים שיחזקו את דור העתיד ויעודדו את רוח הנתינה. במהלך טקס חלוקת המלגות, הוצג גם מיזם "האני הוא האחר - רוקדים יחד", במסגרתו בנות מגמת המחול של תיכון בליך הפיקו כוריאוגרפיה מיוחדת ורקדו עם ילדות בעלות צרכים מיוחדים. המופע המרגש הביא לידי ביטוי את הנתינה לקהילה והרגישות לצורכי האחר. כמו כן, הופיעה מקהלת גוונים במספר שירים בניצוחה ובניהולה של מריה בלייבר.

קרן המלגות למצוינות חברתית הוקמה ביוזמתה של מנהלת קרן העיזבון, הגברת רונית הראל, אחייניתה של חיה נאור שטרופר ז"ל. רונית הראל צמחה במערכת החינוך ברמת-גן וכיהנה 37 שנה כמורה ומחנכת, מתוכם 20 שנה בבית ספר בליך כרכזת חברתית וכרכזת שכבה ו-17 שנה כמורה ומחנכת בתיכון אהל שם ומשנה למנהל בית הספר. כיום היא פעילה בעמותת מופ"ת לקידום החינוך בישראל.