ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | גמלאים למען תלמידים

גמלאים למען תלמידים

הגמלאים הגיעו ל"עליות" במטרה לקבל סקירה על העשייה החינוכית בבית הספר ולצפות בפעילות התלמידים. במסגרת הכנס נערך פאנל בהשתתפות תלמידים, מורים ומתנדבים, שציינו לטובה את הקשר המיוחד והחם שנרקם בין המתנדבים לקהילת בית הספר - קשר המעשיר את עולמם של התלמידים ונותן ערך ותחושת סיפוק למתנדבים. בחלקו השני של הכנס, נהנו המתנדבים מהרצאתה של לאה רוזנברג בנושא יזמות חינוכית.

מדי שבוע מגיעים ל"עליות" 15 גמלאים מתנדבים, חלקם פועלים בבית הספר מתחילת פעילותה של עמותת ידיד לחינוך. המתנדבים עובדים עם הילדים במקצועות השונים עפ"י בקשת המחנכים. סך הכל פעילים בעמותת ידיד לחינוך ברמת-גן לא פחות מ-86 מתנדבים, המשמשים כתומכי חינוך וסיוע ב-18 בתי ספר שונים בעיר ותורמים עשרות אלפי שעות התנדבות לאורך השנה. את המתנדבים מרכזת בת עמי גורקביץ, הנמצאת בקשר ישיר עם כל מתנדבי העמותה, מטמיעה אותם בבתי הספר בעיר ומקיימת ימי עיון עבורם.

ליזה מלניק, מנהלת תכניות ויוזמות חינוכיות, המלווה את פעילות ידיד לחינוך ברמת-גן: "המתנדבים הם משאב אנושי משמעותי לבתי הספר בעיר. שיתוף הפעולה שנרקם במסגרת התכנית הוא WIN WIN לשני הצדדים – הן לתלמידים והן לגמלאים. אני מברכת על הפרויקט ומאחלת שיצטרפו עוד הרבה גמלאים למעגל העשייה הייחודי".

עמותת ידיד לחינוך מחפשת אתכם להוביל מהלכים חינוכיים. לפרטים נוספים ניתן לפנות לרכזת התכנית ברמת-גן, בת-עמי גורקביץ - 054-4347070.


 

כנס גימלאים מתנדבים