ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | רמת-גן מקדמת את הסטודנטים | רמת-גן מקדמת את הסטודנטים

רמת-גן מקדמת את הסטודנטים

טקס הענקת המלגות לסטודנטים התקיים זו השנה הרביעית ובמסגרתו חולקו מלגות לכ-330 סטודנטים בסך של למעלה ממיליון שקליםביום חמישי ה-3 באוגוסט נערך זו השנה הרביעית טקס הענקת המלגות לסטודנטים של עיריית רמת-גן. העירייה, בשיתוף קרן רמת-גן, אוניברסיטת בר אילן, מכללת שנקר ומפעל הפיס, העניקה מלגות לכ-330 סטודנטים בסך של למעלה ממיליון שקלים. המלגות הוענקו על בסיס סוציו-אקונומי וכמלגות עידוד לימודים, המחזקות את הצעירים להשתקע בעיר ולתרום לקהילה איכותית וחזקה. בתמורה, מתנדבים הסטודנטים בעיר ומחוץ לה במסגרת פרויקטים חברתיים המופעלים על ידי העירייה. הטקס החגיגי שנערך בתיאטרון רמת-גן, התקיים במעמד ראש העיר, ישראל זינגר; מחזיק תיק נוער, צעירים וסטודנטים, עו"ד שי בכור;  מנהלת אגף החינוך, דליה לין ומנהלת מחלקת נוער, צעירים וסטודנטים, אירית מנדלסון. 

השנה הוענקו בטקס גם מלגות לסטודנטים אשר ביצעו את התנדבותם בצורה יוצאת דופן. אחד מהסטודנטים המצטיינים הוא אלון אביב, סטודנט ללימודי מדעי המחשב באוניברסיטת בר אילן. מזה כשלוש שנים מוביל אביב, יחד עם חבריו, פרויקט אשר במסגרתו נאספות בכל יום שישי תרומות ממסעדות וחנויות שונות ומועברות למשפחות נזקקות. "אלון הוא אחד מעמודי התווך של הפרויקט ותרומתו מאוד משמעותית. הוא מתמיד להגיע מדי יום שישי ואף צירף לפרויקט מתנדבים רבים ממשפחתו וממעגל חבריו", סיפר אבי נעים, אחד ממייסדי הפרויקט.


עיריית רמת-גן ממשיכה לאפשר לסטודנטים תושבי העיר להגיש בקשה למלגת לימודים. בדומה לשנה שעברה ועפ"י החלטה של ועדת המלגות, הורחבו הקריטריונים המאפשרים הגשת הבקשה למלגה כך שסטודנטים רשאים להגיש בקשה למלגת עידוד לימודים או על בסיס מצב סוציו-אקונומי. קריטריון זה מקל משמעותית על סטודנטים רמת-גנים לאורך שנת הלימודים. ההרשמה הקרובה למלגות תיפתח ב-15.8.17 - פרטים נוספים בהמשך.