ראשי | מטפחים איכות חיים | כתבות מטפחים איכות חיים | הסוף להשתרכות אחר משאיות פינוי האשפה כתבות מטפחים איכות חיים

הסוף להשתרכות אחר משאיות פינוי האשפה

הודות לשיתוף פעולה חדש בין עיריית רמת-גן ו-Waze, משתמשי האפליקציה הנוסעים בעיר יכולים לראות מעתה משאיות אשפה הנעות במסלול הנסיעה שלהם, וכך ולבחור את המסלול הנוח ביותר אל היעד המבוקשכמה פעמים קרה לכם שיצאתם מהבית, נכנסתם לרכב ונתקעתם מאחורי משאית פינוי אשפה, שמזדחלת ברחוב תוך שהיא אוספת את הפחים של השכנים? ברמת-גן שמים סוף למטרד המרגיז, וכעת משתמשי אפליקציית Waze יכולים לראות על המסלול שלהם את משאיות האשפה הנעות בעיר. את הדיווח על תנועת משאיות האשפה יכול התושב לראות כאייקון של משאית אשפה ירוקה המופיע על גבי המפה. דיווח זה ייראה לכל המשתמשים הנעים ברחבי העיר בשעות הפעילות של פינוי האשפה בעיר.

אז איך זה עובד? משאיות האשפה הנעות בעיר מדווחות באופן אוטומטי על מיקומן, מה שמאפשר למשתמשי האפליקציה לדעת האם המסלול שבחרו 'נקי' ממשאיות בעת הנסיעה. כך, יוכלו הנהגים לבחור את המסלול הנוח והמהיר ביותר אל היעד המבוקש.

ברמת-גן פועלים רכבי פינוי האשפה החל מהשעה 6:30 בבוקר, על מנת שלא להפריע את שנתם של התושבים. יחד עם זאת, לפינוי האשפה בשעות הבוקר השלכות משמעותיות על התנועה בעיר, ועל כן נבחר השת"פ עם אפליקציית Waze שמאפשר הקלה בעומסים לתושבים הנעים בעיר. לדבריו של ראש עיריית רמת-גן, ישראל זינגר: "כחלק מהפרויקטים שמקדמת רמת-גן בתחום העיר החכמה, שיתוף הפעולה הייחודי הזה יאפשר לתושב לקבל מידע בזמן אמת על ההאטות האפשריות במסלול הנסיעה שלו ולבחור את המסלול המתאים לו ביותר. זהו עוד צעד במתן שירות טוב יותר לתושב, ונמשיך לפעול לפרויקטים נוספים בתחום זה".

שיתוף פעולה בין עיריית רמת-גן ל-WAZE