ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | ראש העיר הנחה על הקלות נוספות לבעלי העסקים ולתושבים הודעות דוברות

ראש העיר הנחה על הקלות נוספות לבעלי העסקים ולתושבים

17 במרץ 2020

 

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, אישר במועצת העיר ויתור על גביית ריביות פיגורים מתושבים ומעסקים שיתקשו לשלם ארנונה לחודשים מרץ-אפריל. בנוסף, רה"ע הגיע גם להסכמה עם חברת החשמל לדחות את העבודות שתוכננו בכמה שכונות בעיר והיו מחייבות ניתוק אזורים שלמים מחשמל.


ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: " עיריית רמת-גן קשובה ורגישה למצב ומיד לכשהתקבל האישור העקרוני מהממשלה, הנחתי לאמץ את ההנחיה להקלה לבעלי העסקים ולתושבים. בערבות הדדית ואחריות אישית וציבורית נעבור גם זה כמה שיותר מהר וכמה שיותר בזול. אני קורא לתושבים להיות קשובים להוראות הרשמיות, לכל היתר אנחנו נהיה קשובים ונדאג לצרכיהם מסביב לשעון".


ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, אישר במועצת העיר ויתור על גביית ריביות פיגורים מתושבים ומעסקים שיתקשו לשלם ארנונה לחודשים מרץ-אפריל. בהתאם להנחיות משרד הפנים, לכל תושב עומדת זכות להגיש בקשה להנחה פרטנית על הארנונה בגין הבית בו הוא גר ולועדת ההנחות סמכות להפחית עד 70% (בכפוף להחלטות הוועדה).


בנוסף, ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, הגיע להסכמות מול חברת חשמל בדבר דחיית העבודות שתוכננו בכמה שכונות בעיר והיו מחייבות ניתוק אזורים שלמים מחשמל. ביטול העבודות תקל על תושבי השכונות בעיר רמת-גן, שבהתאם להנחיות משרד הבריאות, נאלצים לבלות את מירב זמנם בבתים ומול המסכים.


הקלות אלו מתווספות להנחיית רה"ע, לפיה כלל האגפים העירוניים והחברות/תאגידים עירוניים, לא יבצעו שום אכיפה או שום התראה על חוב מול שום גורם בעיר ולא לבצע עיקולים עד אחרי חג הפסח הקרוב. רה"ע רמת-גן פנה לתאגיד המים וביקש לאמץ מדיניות זו בתקופת המשבר.


עיריית רמת-גן מנגישה לתושביה בכל רגע נתון את כלל הנחיות משרד הבריאות, נהלי מוסדות החינוך ואנשי הקשר הרלוונטיים לנושא. היערכות החירום העירונית והארצית לאור התפשטות נגיף הקורונה הביאה לבידודם של אלפים רבים בכל הארץ. ראש עיריית רמת-גן, הקים , צוותים מיוחדים, הכוללים סיירת של המוקד העירוני, פקחי העיר והשיטור העירוני ומנהלי הרובעים, פרוסים ברחבי העיר בזמינות מלאה ומעניקים מענה מידיי לצרכים של מבודדים ושל תושבים במגוון דרכים, בהתאם לפניות שעולות מהשטח.

 


בכדי לקבל מענה מהעירייה, התושבים מוזמנים לפנות למוקד העירוני 109 או למייל המצורף:
[email protected]

ניתן לקבל מידע נוסף וסיוע גם בערוצי השירות הבאים: