ראשי | יוצאים מהבית | תזמורות, להקות ומקהלות | התזמורת הסימפונית רמת-גן תזמורות, להקות ומקהלות

התזמורת הסימפונית רמת-גן

התזמורת הסימפונית רמת-גן נוסדה בשנת 2003 על ידי המלחין והמנצח ד"ר אלכס וסרמן, ופועלת בחסות עיריית רמת- גן. התזמורת המונה כיום כ-70 נגנים החלה את דרכה כתזמורת נוער והפכה במשך השנים לתזמורת מעורבת הכוללת נגנים המשרתים כמוסיקאים מצטיינים בצה"ל, סטודנטים למוסיקה באקדמיות השונות ונגנים מקצועיים. התזמורת מופיעה בקביעות במסגרת סדרות קונצרטים המתקיימות בתיאטרון היהלום ותיאטרון רמת-גן, ומקיימת קונצרטים לילדים ולנוער בעיר.

כמו כן, משתתפת התזמורת בפסטיבלי מוסיקה בארץ ובעולם. בהופעות התזמורת משולבים סולנים, נגנים, זמרים ומקהלות מן השורה הראשונה וכן גם סולנים צעירים מצטיינים. רפרטואר התזמורת כולל מגוון רחב עשיר ומעניין של רפרטואר סימפוני - החל מהקלאסיקה ועד למוסיקה עכשווית. במקביל, מקיימת התזמורת תכניות המותאמות במיוחד לילדים ונוער.

מייסד התזמורת הוא אלכס וסרמן - מלחין, מנצח וצ'לן, המשמש כיום גם כמנהל המרכז החדש למוסיקה ברמת-גן. וסרמן למד קומפוזיציה באקדמיה ע"ש רובין בתל אביב עם פרופ' אבל ארליך ולימודי צ'לו עם צבי הראל. בתום לימודיו נסע להשתלם בניו יורק, סיים את לימודי התואר השני במנס, שם למד קומפוזיציה, צ'לו וניצוח עם דיויד לואוב, פיטר ויילי, ומיכאל צ'רי, ולאחר מכן המשיך בלימודי הדוקטורט בבית הספר הגבוה ג'וליארד.

יצירותיו של וסרמן הוזמנו ובוצעו על ידי מיטב המבצעים בישראל, אירופה וארה"ב, וסרמן ניצח על מיטב התזמורות במקביל, יסד את ה"אגודה למוסיקה קאמרית ת"א" בשנת 1998, ומאז משמש כמנהלה המוסיקלי, כמו כן, מלמד ניצוח וקומפוזיציה בבית ספר רימון, משמש כמנצחה ומנהלה המוסיקלי של התזמורת הסימפונית רמת-גן, ומנהל את המרכז החדש למוסיקה ברמת-גן.

 

דבר המנצח

התזמורת הסימפונית רמת-גן, פועלת בעיר למעלה מעשור והינה תזמורת ייחודית המהווה במה מרכזית לקידום תרבות המוסיקה בעיר, בקרב תושביה בכלל ותלמידיה בפרט. התזמורת מהווה נדבך חשוב ובלתי נפרד מחיי התרבות בעיר, מאופיינת ברפרטואר עשיר ומגוון הכולל קשת רחבה של סגנונות החל מהבארוק ועד למוסיקה בת זמננו. נגני התזמורת נוטלים חלק פעיל בפעילויות השונות לקידום המוסיקה בעיר ובבתי הספר, פעילויות אליהן נחשפים אלפי תושבים מדי שנה. התזמורת, שהינה חלק מהמרכז החדש למוסיקה רמת-גן, מאפשרת לקדם ולפתח כישרונות צעירים ומעניקה להם תשתית חשובה ואופק מקצועי ואומנותי. השפעתה של פעילות זו ניכרת באחוז הבוגרים המתקבלים למסלולי הצטיינות וזוכים בפרסים יוקרתיים בתחרויות ארציות ובינלאומיות. העיר, רמת-גן, שמותגה בשנים האחרונות כ"עיר המוסיקה" פרשה את חסותה על התזמורת ובשנים האחרונות ניכר הדבר בהתפתחות ובשיפור הגדול שחל ברמת התזמורת והיקף הרפרטואר אותו היא מנגנת.

אני מאחל לכולכם הנאה מרובה מהעונה הקרובה ומקווה לראותכם בקהל מאזיננו.

בברכה,
ד"ר אלכס וסרמן מנהל מוסיקאלי ומנצח