ראשי | התחדשות עירונית | כתבות התחדשות עירונית | שומרים על הבית וממשיכים במאבק בקו הסגול כתבות התחדשות עירונית

שומרים על הבית וממשיכים במאבק בקו הסגול

מעוניינים להביע את דעתכם בנושא הקו הסגול שצפוי לבתר את העיר לשניים? יש לכם הצעות ייעול וחלופות לטובת רמת-גן ותושביה? מוזמנים להירתם יחד איתנו למאבק העירוני לשמירה על הביתעיריית רמת-גן ותושביה מאגדים כוחות מזה חודשים רבים ומשקיעים מאמצים רבים על מנת להביא לשינוי תוואי הקו הסגול של הרכבת הקלה, כפי שמתוכנן כיום על ידי משרד התחבורה ונת"ע. הקו הסגול, המתוכנן לעבור בסמיכות לציר אלוף שדה, יעבור בסמוך לבנייני מגורים, יפגע בשטחים ציבוריים ויהפוך את היציאה והכניסה לרמת-גן לכמעט בלתי אפשריות. כמו כן, התכנית המדוברת צפויה לבתר את העיר לשניים, לקרב לבתי תושביה חדרי שנאים (ומתקני חשמל נוספים), להתמשק באופן גרוע עם תחנות האוטובוסים בצומת אלוף שדה וכן לגרוע 75% ממקומות החניה של המוסד להשכלה גבוהה הגדול בתחומה - אוניברסיטת בר אילן. לפיכך, העירייה ותושבי רמת-גן ממשיכים במאבק משותף לשינוי תוואי הקו הסגול.

מאבק הציבור והעירייה כנגד תוואי הקו הסגול בא לידי ביטוי בשורה של מפגשים, הפגנות וצעדי מחאה כנגד משרד התחבורה ונת"ע, הנדרשים לבצע את השינויים ההכרחיים בתוואי הקו הסגול. בהפגנה הראשונה לקחו חלק למעלה מ-1,000 מתושבי העיר שבאו לדרוש להוריד את הקו הסגול את מתחת לקרקע ולהימנע מפגיעה אנושה באיכות חייהם. במהלך ההפגנה, קראו התושבים לשר התחבורה לבחון את שינוי התוואי ולהחזיר לשולחן הדיונים אפשרויות לשינוי התוואי שאף נבחנו בעבר. במקביל נפתחה עצומה אינטרנטית כנגד הקו הסגול, באתר 'עצומה', עליה חתמו עד כה אלפים מתושבי העיר ותושבים בערים שכנות.


בחודש מרץ האחרון העלה המאבק מדרגה, עם הגשת עתירה כנגד תת"ל 70א', התכנית להקמת הקו הסגול של הרכבת הקלה, אשר אושרה על ידי הוועדה לתכנון ובניה של תשתיות לאומיות בהליך מזורז מבלי לשתף את גורמי התכנון העירוניים. במסגרת עתירה זו, שהגישה עיריית רמת-גן באמצעות עוה"ד ליאור עמידור, יתבקש בית המשפט להורות למשיבות (ועדה לתכנון ובניה של תשתיות לאומיות, ממשלת ישראל, שר התחבורה, נת"ע) לבטל את תת"ל 70א' ולהביא לשינוי התוואי באופן שלא יפגע בזכותם הבסיסית של תושבי רמת-גן לאיכות חיים נאותה. המפגש האחרון בנושא בג"צ העירייה כנגד תכנית הקו הסגול התקיים ביום שני ה-26 ביוני באולם בית ספר ארנון. לסיכום המפגש לחצו כאן >

מעוניינים להביע את דעתכם בנושא הקו הסגול? יש לכם הצעות ייעול וחלופות לטובת העיר ותושביה? מוזמנים להירתם יחד איתנו למאבק העירוני החשוב לשמירה על הבית.

למתן הצעות ייעול בנושא הקו הסגול – לחץ כאן >