ראשי | התחדשות עירונית | כתבות התחדשות עירונית | שומרים על הבית וממשיכים במאבק בקו הסגול כתבות התחדשות עירונית

שומרים על הבית וממשיכים במאבק בקו הסגול

המאבק בתוואי הקו הסגול נמשך: שר התחבורה, ישראל כ"ץ, מגיע ביום שלישי ה-27.2.18 לכפר המכביה ואנחנו נהיה שם - לכל הפרטים


המאבק בתוואי הקו הסגול נמשך: שר התחבורה, ישראל כ"ץ, מגיע ביום שלישי ה-27.2.18 לכפר המכביה ואנחנו נהיה שם. ההפגנה תיערך בשעה 09:00, מול הכניסה לכפר המכביה. אנו קוראים לכל תושבי רמת-גן להצטרף למחאה - יחד נשנה את מתווה הקו הסגול של הרכבת הקלה.

אסור להפקיר את העיר לפרויקט הרכבת הקלה שיפגע באיכות החיים של כולנו:

  • כשהרכבת עוברת - לא נוכל להיכנס או לצאת מרחוב הירדן.
  • כשהרכבת עוברת - לא נוכל להיכנס לרחוב רבין או לצאת ממנו.
  • בשעות השיא עוברת הרכבת 30 פעם בשעה.
  • המשמעות: אי אפשר לצאת מהעיר או לחזור הבית.


כולנו יחד, למען מטרה אחת - יוצאים למלחמה על הבית. כולנו מגיעים להפגנה!

נלחמים על הבית

מאבק הציבור והעירייה בא לידי ביטוי בשורה של מפגשים, הפגנות וצעדי מחאה כנגד משרד התחבורה ונת"ע, הנדרשים לבצע את השינויים ההכרחיים בתוואי הקו הסגול. בהפגנה הראשונה לקחו חלק למעלה מ-1,000 תושבים, שבאו בדרישה להוריד את הקו הסגול אל מתחת לקרקע ולהימנע מפגיעה אנושה באיכות חייהם. בתאריך ה-14.11.17 מאות תושבים השתתפו בהפגנה נוספת נגד הקמת הקו הסגול בציר אלוף שדה – האזור שעתיד לספוג את הפגיעה התחבורתית הקשה ביותר לפי תכנון התוואי המקורי. את התושבים חיזקו חברי מועצת העיר וראש העיר, ישראל זינגר, שקרא בנחרצות לשיקוע הקו. המאבק נגד תוואי הקו הסגול המשיך גם ב-1.2.2018, כאשר תושבי העיר צפרו יחדיו כאות מחאה.

יש לציין כי עיירית רמת-גן מעוניינת בהקמת הקו הסגול, אך לא במתכונתו הנוכחית ולא על חשבון ציבור תושביה. חלופת השיקוע נבחנת על ידי מהנדס מקצועי שנשכר על ידי משרד התחבורה עבור עיריית רמת-גן. המתכנן הגיש את מסקנותיו לפיהן התוכנית לשיקוע הרכבת באזור אלוף שדה ריאלית ועומדת בכל ההגבלות שהועברו על ידי משרד התחבורה. במפגשים האחרונים בנושא בג"צ העירייה הדגישו הדוברים כי הקו במתכונתו הנוכחית מהווה אסון תחבורתי לתושבי העיר. מאז ועד היום גורמים מקצועיים ממשיכים לקיים מספר דיונים מול חברת נת"ע, להשמת הקו באמצע הכביש באלוף שדה או מתחת לאדמה, ובלבד שלא יעבור בצמידות לבתי התושבים (כבתוכנית המקורית). בתאריך ה-10.7.17 נפגש ראש עיריית רמת-גן, ישראל זינגר, יחד עם שר התחבורה, ישראל כץ, על מנת לקדם את יישום החלופה ולבחון את היתכנות שיקוע תוואי הקו הסגול של הרכבת הקלה. עד למועד זה ולאחר דיונים קדחתניים, טרם אושרה החלופה לשיקוע תוואי הקו.