ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | הודעות דוברות עיריית רמת גן – יום ראשון, 19.11, שעה 21:15 הודעות דוברות

הודעות דוברות עיריית רמת גן – יום ראשון, 19.11, שעה 21:15

 

לעמוד חללי ונפגעי העיר רמת גן במלחמת "חרבות ברזל">>

 

 

לצפייה בממ"דים הניידים התקניים שהוצבו ברחבי העיר לחצו כאן>> 

הערב התקיימה הערכת מצב בראשות ראש העיר, כרמל שאמה הכהן, בכירי העירייה, גורמי משטרה, כיבוי אש ופיקוד העורף.

 

להלן עדכונים לתושבים:

 

🔹 מערכת החינוך: פיקוד העורף הנחה הערב כי גוש דן ובתוך כך העיר רמת גן עוברת למדרג הכוננות הירוק גם במערכת החינוך. מדרג כוננות זה מגדיר התפנות בהישמע אזעקה תוך 90 שניות למרחב הכי מוגן שיש. (בניגוד למדרג הכוננות הצהוב שהיה בעיר עד כה שהיה מוגבל למרחב מוגן תקני בלבד).

🔹  בהתאם לכך, ר"ג תחל ממחר להסיר מגבלות במערכת החינוך באופן מסודר ומבוקר בהתאם לשיקול דעת המנהלים ואילוצי כח האדם המיידיים שלהם. על פי  פיקוד העורף אין שום מגבלה ועם זאת, בר"ג אנו נאמץ בשלב הראשון גישה שמרנית וזהירה של "הכי מוגן שיש".

🔹 הלימודים מחר יתקיימו באותה המתכונת כפי שהייתה עד כה. בבתי הספר יהיו מיום שלישי הקרוב יותר תלמידים ממה שהמקלטים והממ"דים יודעים להכיל ולכן בשעת אזעקה ידעו מראש להיכן להגיע והיכן להתמקם. כמו כן, בשבוע האחרון סרקו עשרות מהנדסים את כל המבנים וסימנו את המקומות הכי מוגנים והמליצו על שיפורי מיגון כמו התקנת לוחות מתכת על חלונות ועוד שכבר מיושמים. לאור תקנה חדשה הפוטרת מהיתר בנית מרחבים מוגנים במוסדות חינוך נקדם בניה כזו גם בבתי הספר ובראשם ביה"ס 'יהל"ם' שחסר כל שטח מוגן.

🔹 כל מנהלת וכל מנהל יודיעו עד מחר, יום שני, בשעה 18:00 לכל ההורים על השינויים המרחיבים של ימי ושעות הלימוד של הילדים. גני הילדים המתארחים במוסדות אחרים יקבלו בחלקם אפשרות לחזור או לשפר מיקום בהתאם לרמת ההכי מוגן שיש של המבנה המקורי שלהם ולקשיים הקיימים. כאשר, כל גני הילדים חוזרים לפעול משעה 7:30.

🔹 היסעים: הפעלת הסעות של החינוך המיוחד תושלם מחר למעט גני הילדים להם יש צורך להכין קווים חדשים. בשלב הבא יוחזרו הסעות החינוך הרגיל.

🔹 מסייעים למפונים שבעיר: עיריית רמת גן מסייעת למפוני אזורי הלחימה בפתרונות חינוך, שירותים חברתיים, נוער ותווי חניה חינם. לפרטים נוספים פנו למוקד העירוני או כנסו ללינק>> https://did.li/YtDTY

🔹 תורמים דם ומצילים חיים! ממשיכים במבצעי התרמת הדם של עיריית רמת גן בשיתוף מד"א. התרמת הדם הקרובה תתקיים ביום שלישי, ה-21.11, בין השעות 21:00-16:00, רחוב לאן 25 (ליד גן יהודה). עדיפות לבעלי סוג דם O (+), (-). ההתרמה מותנית ברישום>> https://did.li/Mm1Nf

🔹  לכל המידע על בחירת המרחב הכי מוגן שיש כנסו לאתר פיקוד העורף >> https://tinyurl.com/av9432bx

🔹 כל המידע זמין בעבורכם באתר העירייה. מוקד שירות 109 זמין בכל עת 7/24 לסייע בכל שאלה.


 

תמונת מצב 19.11.23