ראשי | העיר והעירייה | אגפים ומחלקות | המחלקה למעמד האישה ושוויון מגדרי אגפים ומחלקות

המחלקה למעמד האישה ושוויון מגדרי

 • דנה זילביגר-פרידל

  מנהלת המחלקה למעמד האישה ושוויון מגדרי

  עו"ד, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה
 •  
  המחלקה פועלת להעמקת המודעות הציבורית-מגדרית, עידוד נשים ליציאה לפעולה ואקטיביזם קהילתי עירוני. המחלקה פונה לנשים תושבות רמת-גן באשר הן, ומציעה סל שירותים מגוון ורחב, כדוגמת סדנאות העשרה, קורסים לימודיים, הרצאות וכנסי עיון מקצועיים. זאת מתוך ההכרה כי כל אחת תוכל למצוא את תחום העניין שהיא שואפת לטפח ולהעשיר.

  המחלקה לקידום מעמד האישה רואה עצמה מחויבת לסייע לכל הנשים במסגרת הרשות המקומית, בדרך להצלחה חברתית, כלכלית, אישית וקהילתית. כמו כן, רואה בחשיבות יצירת רשת שיתופית בין נשים למיצוב נשים בעמדות מפתח, בזירה המקומית ולבטא את הכישרונות והרצונות הגלומים בכל אחת ואחת.

  המחלקה לקידום מעמד האישה ברמת-גן עושה כדי להרחיב את הקשר עם התושבות בתחומי העיר רמת-גן וזאת באמצעות קידום מיזמים, קורסים, סדנאות ואירועי תרבות מתמשכים וחד פעמיים הנוגעים למגזרים וסטטוסים שונים של נשים בעיר: אימהות צעירות, נשים בהריון, נשות עסקים קטנים ובינוניים, בנות הגיל השלישי והרביעי, סבתות, אימהות יחידניות ועוד.

  פעילות המחלקה הינה פעילות לרווחת התושבות, כאמור, פעילות תרבותית, פעילות להבנה טובה יותר של עולם העסקים לשם קידום העסק הפרטי של הנשים, כמו להבנת ניהול משק בית במובן הפיננסי היעיל והטוב. כמו כן, פועלת המחלקה להעצמה אישית, קבוצתית, השתייכות חברתית וקהילתית של הנשים בעיר.

  מטרתה העיקרית של המחלקה הינה להגיע לכמה שיותר מגזרי נשים וקבוצות בעלות עניין משותף של נשים בעיר, לפתוח בפניהן ערוצי קידום אישי וקבוצתי ע"פ יכולותיהן, צרכיהן ושאיפותיהן. בכך רואה המחלקה עצמה מעניקה שירות למען התושבות.