ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | אות הנשיא למתנדב הוענק לתלמיד כיתה י"ב בתיכון בליך

אות הנשיא למתנדב הוענק לתלמיד כיתה י"ב בתיכון בליך

יובל סיני זכה להוקרה על "צליל מיוחד" - מיזם חברתי-חינוכי-מוזיקלי ראשון מסוגו לילדים עם צרכים מיוחדים

 

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, העניק השבוע את אות הנשיא למתנדב לשנת תשע"ט. השנה הוענק האות למתנדבים, ארגונים ויחידים שהצטיינו בעשייתם למען החברה בישראל ופעלו להנגשת רוח, תרבות ואמנות למגוון קהלים בחברה הישראלית. מי שייצג את רמת-גן והביא המון כבוד לעיר הוא תלמיד כיתה י"ב בבית ספר בליך, יובל סיני, שזכה להוקרה על המיזם "צליל מיוחד".

יובל סיני הקים את מיזם "צליל מיוחד" - יוזמה חברתית מוזיקלית, תנועת נוער שמיועדת לילדים עם או בלי צרכים מיוחדים בגילאי 21-10. בפעם הראשונה בישראל, יוצרים חיבור אמיתי בין עולם המוזיקה לעולם החונכות וההדרכה ובעצם נוער מחנך נוער באמצעות המוזיקה. לפרויקט המדהים גויסו כבר 30 חונכים מוזיקליים וקיימים 30 חניכים. כמדריך ורשג"ד של קבוצת צמי"ד בצופים (צרכים מיוחדים) וכשגריר בארגון LEAD למנהיגות, החליט יובל להיות חלק מדור שמוביל שינוי וקידם את הפרויקט שיוצר חוויה מוזיקלית, מחברת, חיובית ומיוחדת לשני הצדדים – לחונכים ולחניכים.


יחד עם שותפתו, אלה ויזל, יובל מנהל את המערך הלוגיסטי, תוכני, רגשי, ערכי מקצועי ואסטרטגי של המיזם. הוא מגייס לתכנית חונכים בעלי רקע מוזיקלי שמלווים את הילדים במהלך המפגשים, דואג להכשרתם ועומד לצידם לאורך כל ההדרכות. המיזם פועל פעם בשבוע בתיכון בליך, שתומך בכל התהליך, הן במתן מקום והן בליווי של אנשי הצוות, ובכך מאפשר את קיומה של התכנית החשובה הזאת והראשונה מסוגה בארץ.

הסלוגן של "צליל מיוחד" הוא "אני ואתה נשנה את העולם דרך המוזיקה" והמטרה היא אכן לשנות את העולם - לעשות טוב לאנשים באמצעות המוזיקה, החונכות והאמונה באדם.