ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | אנחנו על המפה: רמת-גן בצמרת מפת החינוך של ישראל

אנחנו על המפה: רמת-גן בצמרת מפת החינוך של ישראל

מציוני בחינות המיצ"ב הארציות ועד מדד האקלים הבית ספרי - נתוני מפת החינוך של ישראל, אותם פרסם ynet בשיתוף מדלן, מעלים כי רמת-גן מובילה בהישגים עם הציון 81 ומדורגת במקום הראשון מבין כל הערים הגדולות ובמקום החמישי מבין כל הערים שנבדקו. בית הספר שזכה לציון הגבוה ביותר: רמת-חן
 

החינוך ברמת-גן ממשיך לצעוד בראש: ביום ראשון ה-6.5.18 פרסם ynet, בשיתוף אתר מדלן, את מפת החינוך של ישראל, המציגה מדד משולב להישגי התלמידים בבתי ספר ברחבי הארץ. המדדים שנאספו מבוססים על נתוני בחינות הבגרות במקצועות החובה ועל נתוני בחינות המיצ"ב במקצועות הליבה לשנת 2017.

מהנתונים שפורסמו עולה כי רמת-גן מובילה בהישגים עם הציון 81 (בעוד הממוצע הארצי עומד על 55) ומדורגת במקום הראשון מבין כל הערים הגדולות ובמקום החמישי מבין כל הערים שנבדקו. מדובר בעלייה מרשימה בהשוואה לשנת 2012, אז מדד המדלן עמד על 77 ורמת-גן דורגה במקום העשירי בקרב כלל הערים שנבחנו.

מפת החינוך של ישראל כוללת גם את רשימת בתי הספר הנמצאים בכל יישוב ומדרגת אותם על פי התפלגות הציונים והישגיהם החינוכיים. לצד הנתונים המספריים, משוקללים גם מדדים המתייחסים לאקלים הבית ספרי, בהתאם לנתונים שנאספו מבחינות המיצ"ב האחרונות שנערכו. נתונים אלו מציגים תמונה חשובה באשר לאווירה בבית הספר, בדגש על גילוי מקרי אלימות, ומשקפים את התחושות במוסד החינוכי - הן מבחינת התלמידים והן מבחינת המורים. בין ההיגדים שהופיעו בבחינות: "בכיתה שלי יש תלמידים שמתחצפים למורים", "לפעמים אני מפחד ללכת לבית הספר כי יש בו תלמידים שמתנהגים באלימות", "בחודש האחרון מישהו מהמורים לעג לי או העליב אותי או השפיל אותי במילים". מנגד, נדרשים המורים להשיב על אמירות הנוגעות לתפקודם ולרמת שביעות רצונם: "האם את חשה שהתעייפת מעבודת ההוראה?", "האם את חשה שמוטל עליך עומס עבודה כבד מדי?". לפי רשימת בתי הספר ברמת-גן, מדורג "רמת-חן" בראש הרשימה עם ציון 100 במדד המדלן. אחריו מדורגים: "אהל שם", "המנחיל", "נטעים", "בן גוריון" ו"ערמונים".

דליה לין, מנהלת אגף החינוך בעיריית רמת-גן, בירכה על ההישגים: "אני מאד נרגשת וגאה מההישג המרשים, המבטא את החיבור בין האקלים הבית ספרי לתוצאות. המשמעות היא שכשתלמידים מרגישים בטוחים וטוב להם במרחב הבית ספרי, הם גם מגיעים להישגים - פרי עבודה של כל הצוות החינוכי, המסור והערכי".


תלמידים ברמת-גן