ראשי | מטפחים איכות חיים | כתבות מטפחים איכות חיים | מעלה להילוך גבוה: תושב רמת-גן כובש את מסלול הפורמולה 3 כתבות מטפחים איכות חיים

מעלה להילוך גבוה: תושב רמת-גן כובש את מסלול הפורמולה 3

עידו כהן, תושב העיר ובוגר תיכון בליך, מתחרה בסבב המרוצים היוקרתי של פורמולה 3

 

עידו כהן, בוגר תיכון בליך ברמת-גן, ממשיך לכבוש פסגות חדשות ובימים אלו הוא מתחיל להתחרות בסבב המרוצים היוקרתי 'פורמולה 3'. השבוע בפגישתו עם ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, קיבל את ברכת הדרך לקראת עונת המרוצים הקרובה.

עידו הוא ספורטאי צעיר שנחשב לאחד מספורטאי העתיד של מדינת ישראל, כאשר מטרתו המרכזית היא להתברג בעוד מספר שנים בסבב המרוצים של ה'פורמולה 1'.


סבב המרוצים 'פורמולה 1' הוא בעל חשיפה עצומה של כחצי מיליארד צופים ברחבי העולם והוא נחשב לאירוע הספורט הנצפה ביותר אחרי המונדיאל והאולימפיאדה, שנערכים אחת ל 4 שנים, בעוד ה-'פורמולה 1' נערכת כמדי שנה ומקיימת במסגרת הסבב השנתי כ-21 מרוצים.

 

עידו החל להשתתף במרוצים כשהיה בן 10. מגיל 12 הוא החל להתחרות ולייצג את מדינת ישראל באליפויות אירופה במרוצי קארטינג. ההישג המשמעותי הראשון של עידו בתחום המרוצים, התרחש כשהיה בן 16 כאשר הגיע למקומות 11 ו- 12 באליפויות אירופה לבוגרים ובתחרות נוספת של אליפות העולם הגיע למקום 8 (Rotax International Open). כיום, עידו מקבל מעמד בצבא של 'ספורטאי עילוי', מעמד אותו מקבלים כ 3-4 ספורטאים בשנה.


בשנתיים האחרונות, עידו ייצג את המדינה ומתחרה במרוצי המכוניות של הפורמולה 4 ובמסגרת אליפויות ברחבי אירופה. את העונה האחרונה בפורמולה 4 סיים עידו במקום ה 6, מתוך 36 נהגים. בעקבות הישגיו המרשימים בעונה החולפת, עידו הוזמן להתחרות בסבב המרוצים ה-'פורמולה 3' עבור קבוצה הפאר האנגלית, מקלארן – McLaren, שנחשבת לאחת מהמובילות בעולם במרוצי פורמולה 1. מקלארן הודיעה שהיא "עוקבת" אחר ביצועיו של עידו והיא בוחנת אפשרות שבעתיד יצטרף לשורותיה במסגרת תחרויות 'הפורמולה 1', סבב המרוצים היוקרתי ביותר בתחום הספורט המוטורי.


במסגרת 'אירועי דלת פתוחה' אצל ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, סיפר עידו על שגרת האימונים שלו ועל התחרויות הבינלאומיות בהם הוא מייצג את המדינה ואת העיר רמת-גן בכבוד רב. ראש עיריית רמת-גן התרשם מהישגיו, נתן את ברכתו והבטיח לסייע לו במה שיוכל.