ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | ירידה במפגעי רעש וונדליזם ברמת-גן הודעות דוברות

ירידה במפגעי רעש וונדליזם ברמת-גן

8 בספטמבר 2019

 

מתחילת כניסתו לתפקיד של ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, חלה ירידה דרסטית של כ-63% בדיווחים על מקרי ונדליזם בעיר . בנוסף החלה ירידה של 24% גם בהיקף הפניות על הפרעות מנוחה מתמשכים. ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: אנחנו נמצאים רק בתחילת הדרך ונמשיך לפעול למען רווחת התושבים בעיר"


בחודשי הקיץ, בדרך כלל עולה כמות הפניות של תושבים למוקד העירוני ולמוקד 100 של משטרת ישראל בשל התקהלויות ומטרדי רעש בפארקים ובגנים הציבוריים.


ברמת-גן לא כך פני הדברים , ראש עיריית רמת-גן, מר כרמל שאמה הכהן, קבע מדיניות במסגרת ועדת הביטחון שעיקרה הוא מעבר מתגובה לתלונות במוקד, לסיורים יזומים ברחובות העיר ובגניה, נוסף על הטיפול בתלונות. מדיניות שהופעלה הלכה ומעשה באמצעות באגף הביטחון והאכיפה ויחודת השיטור העירוני. במקביל פועלת עיריית רמת-גן לקראת כניסתה ״לתוכנית הלאומית לצמצום האלימות ושימוש בסמים ואלכוהול'.


בסיום הקיץ ניתן לראות תוצאות בשטח: ירידה של כ-11% בהיקף הפניות על הפרעות מנוחה ארעיות , ירידה של כ-24% בהפרעות מנוחה מתמשכות וירידה של כ-63% בדיווחים על מקרי ונדליזם בעיר.


נתונים אלו מעודדים לעומת שנת 2018, בה דווחו 407 תלונות מתושבים על הפרעות מנוחה ארעי ו-49 תלונות מתושבים שדיווחו על הפרעות מנוחה מתמשכים. השינוי הבולט ביותר התרחש בכמות הדיווחים על ונדליזם בעיר, כאשר מספר התלונות ירדו מ-16 ל-6 בלבד.


חודשים יולי ואוגוסט ידועים כחודשים בהם חלה עלייה משמעותית בתלונות במפגעי הרעש והוונדליזם ובהתאם לכך, עיריית רמת-גן הייתה נחושה לשפר את הנתונים המצביעים על איכות החיים של התושבים בחופש הגדול הזה. ובאגף הביטחון והאכיפה בעירייה, נערכו מראש באמצעות השיטור העירוני לאכיפה מוגברת בשילוב עם משטרת ישראל.


התוכנית כללה: הפגנת נוכחות יזומה בגנים ציבוריים של גורמי האכיפה והביטחון בעיר, תגבור משמרות, גיוס כל מערך הפיקוח העירוני וכן שימוש בניידות, קטנועים, אופניים חשמליים וסיורים רגליים. לצד תגבור כוחות הסיור, הוכנה תכנית קיץ במחלקת התרבות של העירייה שדאגה לספק אלטרנטיבות טובות ומעשירות יותר לבני הנוער.


מנהל האגף לביטחון ואכיפה בעירייה, שמעון שומרוני: "בעיר מתקיימת מזה כ-4 שנים, תוכנית "קיץ שקט" בה מוצבים סדרנים בגנים הציבורים בהם יש לנו תלונות תושבים על רעש או אירועי ונדליזים. הסדרנים מפקחים מתחילת חופשת הקיץ ועד סופה, על הנערים הפוקדים את הגנים החל משעות הערב ועד השעות הקטנות של הלילה. הסדרנים בקשר ישיר עם ניידות השיטור וברגע בו מתפתח אירוע חריג, מוקפצת ניידת שיטור למקום. עבודת השיטור העירוני לא מוכרת לכלל תושבי העיר, מדובר בפקחים של העירייה ושוטרי משטרת ישראל העובדים כיחידה אורגנית אחת. עבודתם היא עבודת קודש למען תושבי העיר רמת-גן היחידה הפועלת לאורך כל היממה ובכוונתנו להגדילה בשנת העבודה הבאה בתקנים נוספים למען ביטחון ושרות לתושבי העיר. הפעילות בקיץ בגנים הציבוריים למיגור תופעות המטרידות את הציבור היא כתוצאה מניסיון מצטבר של היחידה בשנת 2013".

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "האתגר שלנו הוא לשמור על איכות החיים של התושבים ואנחנו נמשיך לפעול במלוא המשאבים העומדים לרשותנו, בכדי לעמוד באתגר זה".