ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | פרויקט עיר ללא אלימות יוצא לדרך ברמת-גן! | פרויקט עיר ללא אלימות יוצא לדרך ברמת-גן!

פרויקט עיר ללא אלימות יוצא לדרך ברמת-גן!

בתום ביקור של השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, בלשכת ראש העיר, הוחלט להפעיל באופן מידי תכנית למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול. המשרד יקצה את המשאבים הנדרשים

 

עיריית רמת-גן מצטרפת באופן מידי לתכנית הרשות למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול, המהווה את הזרוע המבצעת להשגת יעדי משרד הפנים, לשמירת הביטחון האישי של כל אזרח במדינה. הבשורה להפעלת התכנית ניתנה במסגרת ביקורו של השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, בלשכתו של ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, לאחר שהשניים דנו בנושאים שונים שיסייעו להגביר את הביטחון האישי ברחבי העיר, בין היתר באמצעות פתיחת תחנה משטרה בעיר ותוספת ניידות שיטור עירוני.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "הנהלת העיר הנוכחית בראשותי מגלה אפס סבלנות לאלימות ותפעל בכל האמצעים כדי למגר תופעות שליליות שיערערו את ביטחון התושבים. הפעלת התכנית ברחבי העיר מהווה בשורה של ממש עבור התושבים, שחיכו לה לא מעט. אני מודה לשר לביטחון הפנים בשם העיר רמת-גן ותושביה".

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן: "המשרד יקצה את המשאבים הנדרשים להתחלת הפעלת סיירות הורים ברחבי העיר, הכנסת מדריכי מוגנות לבתי ספר בהתאם לצורך כדי למנוע אירועי אלימות, הפעלת פרויקטים בכל רחבי העיר, כולל בפארקים ובגנים הציבורים, יחד עם חיזוק כח השיטור, שיוכל לתת מענה לכל תרחיש - בכך אין לי ספק שיגבר הביטחון האישי של כל תושבי העיר. אני באופן אישי אמשיך ללוות את ראש העיר ואת הפרויקט כדי שיתבצע עד תום".

לטובת התכנית החדשה יוקצה לעיריית רמת-גן תקציב נוסף מהמשרד לביטחון הפנים. התקציב ישמש להסברה, מניעה והתמודדות עם גילויי אלימות שונים, מקרי פשיעה ושימוש בסמים ובאלכוהול, הן עבור בני נוער והן עבור מבוגרים, למען שמירת הביטחון האישי של תושבי העיר. בראש התכנית יעמוד רכז, שעם מינויו לתפקיד ימפה את הצרכים בשטח ויתכלל את כלל התהליכים לגורמי העירייה הרלוונטיים לתחום. בין הפעילויות הצפויות במסגרת התכנית: תגבור מערך האכיפה בעיר, פעילות הסברה נרחבת במוסדות חינוך פורמליים ובלתי פורמאליים, קידום פרויקטים למיגור אלימות במרחב הציבורי, עידוד יוזמות למניעת מקרי אלימות והתמכרויות ועוד.

ראש העיר כרמל שאמה הכהן עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן