ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | לתפארת רמת-גן: חמישה מצטייני נשיא רמתגנים

לתפארת רמת-גן: חמישה מצטייני נשיא רמתגנים

ביום העצמאות התשע"ט, ה-71 למדינת ישראל, הוענק אות מצטיין הנשיא לקצינה ולארבעה חיילים תושבי העיר, שנבחרו מתוך 120 חיילים מכל המדינה. ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, בירך את החיילים המצטינים: "רמת-גן מצדיעה לחמשת החיילים הרמת-גנים שזכו באות מצטיין הנשיא לשנת תשע"ט. כולם מביאים איתם גאווה עירונית, תוך שהם מהווים בפעילותם דוגמה ומופת לצה"ל כולו והשראה לרבים בארץ כולה. אות העיטור שיקבלו מסמל את הערכים השורשיים שספגו בבית בו גדלו ובעיר בה התחנכו. מסירות, ערכיות, חתירה למצוינות, דבקות במטרה ורצון אמיתי לתרום מעצמם - אלו רק חלק מהערכים שהפכו אותם למלח הארץ שהם. עלו והצליחו!"
 
סמל דוד טננבאום
סמל דוד טננבאום, תושב רמת-גן, משרת כלוחם בגדוד "קרן", "חטיבת האש". דוד עלה ארצה בגפו מגוואטמלה בשנת 2016 לאחר שעשה שנת שירות בארץ. הוא בוגר תוכנית "מרווה", למד באולפן במעגן מיכאל והתגייס באוקטובר 2017 לקורס מולדת בבסיס מחווה אלון. את מסלול ההכשרה והפיקוד ביחידתו השלים ונוטל חלק בפעילויות מבצעיות. הוא מספר כי תחילה אמרו לו שלא יוכל לשרת כלוחם בגלל הפרופיל וכמפקד בשל קשיי השפה, אך צלח את כל האתגרים בדרך. דוד לוחם בולט, מוביל ומבצע את תפקידו באופן מעורר השראה, חברותי, מסור, ערכי ובעל יחסי אנוש מצוינים.

סגן יעל
סגן יעל, גדלה והתחנכה ברמת-גן, משרתת באגף המודיעין.
יעל התגייסה לאגף המודיעין בחודש יולי 2016, לאחר סיום לימודיה בתיכון "הרא"ה" ברמת-גן ולאחר שבחרה להשלים שנת לימודים נוספת במדרשת "לינדנבאום" בירושלים. בימים אלה נישאה יעל לבן זוגה, בן קבוצת יבנה, המשרת גם הוא באותה יחידה. את תפקידה באגף המודיעין, הדורש אחריות ודריכות מתמדת, מבצעת סגן יעל בהצטיינות. כמו כן ממלאת יעל את משימותיה המורכבות על הצד הטוב ביותר, תוך הפגנת יכולות פיקודיות מעולות. יעל היא קצינה ערכית, מסורה, בעלת יכולת עבודה בצוות, חברותית ובעלת יחסי אנוש מעולים. מפקדי היחידה בה משרתת יעל מציינים כי היא משקיעה רבות בתפקידה ביחידה, תוך הפגנת מנהיגות, מקצועיות וכושר לימוד עצמי נדיר.

סמל קורל דה דוס
סמל קורל דה רוס תושבת רמת-גן, משרתת כלוחמת וחובשת פלוגתית בגדוד אריות הירדן. קורל נולדה באיטליה ועלתה לארץ יחד עם אחותה התאומה בשנת 2017 מתוך תחושת שליחות, מניעים ציוניים ואהבת הארץ ומספרת כי אלו מקורם בחינוך מבית. כיום היא מוגדרת כחיילת בודדה, הוריה גרים ועובדים באיטליה. באפריל 2017 התגייסה כלוחמת ובהמשך שובצה בגדוד אריות הירדן. היא מצליחה לבצע תפקידה באופן הראוי להערכה, משקיעה רבות במילוי כל משימותיה, יוזמת, מסורה, צנועה ונכונה לסייע לחבריה בכל עת.

סמ"ר שחר מרדכי
סמ"ר שחר מרדכי, תושב רמת-גן, משרת כחונך בחיל התותחנים.
בנובמבר 2016 התגייס לחיל התותחנים ולאחר טירונות ואימון מתקדם, נבחר לצאת לקורס מפקדים. שחר התגייס לחיל בעקבות סבו אשר שירת בחיל התותחנים בעצמו. הוא משקיע רבות בתפקידו ומונע מתוך שליחות ומסירות. דבק בהשגת מטרותיו ומקפיד על עמידה ביעדים שמפקדיו מציבים בפניו. הוא מפקד בולט החונך ומדריך חיילי מילואים וזוכה להערכה רבה מצידם. כמו כן בעל משמעת עצמית, חברותי, ערכי, יסודי ובעל מוטיבציה ראויה לשבח.

סמ"ר סער פריוב
סמ"ר סער פריוב, תושב רמת-גן, השרת ביחידת לוגיסטיקה במרכז מופ"ת באגף כוח האדם. סער התגייס בנובמבר 2016. טרם הגיוס למד בתיכון "בליך" שבעיר והיה חניך בתנועת הצופים. את דרכו הצבאית החל כמתנדב עקב מגבלה רפואית. אך בשל רצונו הרב, מאמציו ועזרת מפקדו משרת שירות מלא בהתאם לגיוס חובה. למרות מגבלתו הרפואית, מבצע את תפקידו באופן מעורר השראה. הוא בעל יכולת לימוד, הבנה ורצון להצליח, להתקדם ולהתפתח. כמו כן מפגין דיוק, סדר ועצמאות מחשבתית. בנוסף זוכה להערכה מצד מפקדיו וחבריו ליחידה.
 


מצטייני הנשיא הרמתגנים לשנת תשע"ט