ראשי | יוצאים מהבית | כתבות יוצאים מן הבית | אור גדול: אירועי חנוכה ברמת-גן

אור גדול: אירועי חנוכה ברמת-גן

סיור לאור עששיות, מצעד לפידים, אירועי שכונות ללא תשלום, מופעי קרקס ועוד מגוון אירועים לכל המשפחה ברוח חג האוריםבמהלך חג החנוכה יתקיימו מגוון אירועים ברחבי העיר, בהם אירועי שכונות ללא תשלום, הצגות ילדים, מצעד הלפידים המסורתי של תנועות הנוער, מרוץ הלפיד בהשתתפות חיילי חטיבת הצנחנים, סיור לילי לאור עששיות, פעילויות מיוחדות במוזיאונים ועוד.


מצעד הלפידים

מצעד הלפידים של תנועות הנוער חוזר בענק בחג החנוכה. השנה ייערך המצעד בסימן "קהילה נגישה בעיר ר"גישה" ובמסגרתו כ-3,000 משתתפים יאירו את רמת-גן בלפידים בוערים. במהלך האירוע יצאו החניכים בתהלוכות מחמישה מוקדים שונים ויגיעו עד לכיכר רמב"ם (אורדע), שם יתקיים טקס חגיגי במעמד ראש העיר, ישראל זינגר.

מצעד הלפידים


המחזמר "בגדי המלך החדשים"

מחזמר רב משתתפים בהפקת בית צבי, על פי ספרו של הנס כריסטיאן אנדרסן. העלילה מגוללת את סיפורו של מלך ויסקוזה, שעיקר עיסוקיו בשלל בגדיו החדשים. העם אומלל וכורע תחת נטל המיסים המוטל עליו. כשמחליט המלך על תחרות לתפירת בגד חדש ומושלם, צמד נוכלים מנצל את ההזדמנות ותופר למלך "בגד בלתי נראה". ומי מגלה ש"המלך הוא עירום? מופע עם דמויות מצחיקות ושירים סוחפים, הלוקח את הקהל הצעיר למסע מחודש, עם קריצה אקטואלית אל הסיפור הידוע.

אירועי חנוכה בשכונות העיר
גם השנה עורכת רמת-גן מגוון רחב של אירועי חנוכה שיהוו אפשרות בילוי נוספת ומוזלת עבור ילדי העיר. לאורך ימי החג כל המשפחה מוזמנת לשלל אירועים חינמיים בשכונות העיר, בשילוב הדלקת נרות חגיגית וחלוקת סופגניות. בין האירועים: מופעי קרקס, הצגות, תהלוכת עששיות, סדנאות לילדים והפעלות מיוחדות ברוח החג.

אירועי חנוכה בשכונות

מאירים את העיר

חנוכה הוא חג של אור וככזה - ראוי שנעזור להפיץ טוב ושמחה בעולם, במיוחד בעיר שלנו. מרכז הקומה השנייה והמחלקה לשירותים חברתיים מזמינים אתכם להתנדב במגוון מסגרות בעיר שיעשו לכם ולאחרים טוב על הלב. בין תוכניות ההתנדבות: העברת פעילות לילדים במועדונית יום, הדלקת נרות בבית של קשישים בודדים, סיוע בהכנת ארוחה חמה במועדון נוער בסיכון ועוד.

מרוץ הלפיד
מרוץ הלפיד המסורתי, הנערך השנה בסימן שבוע המודעות לאנשים עם מוגבלויות, מזמין את תושבי העיר לריצה חווייתית עם חיילי חטיבת הצנחנים בשיתוף חניכי מועדון רעות. המסלול יתחיל במצפה מודיעין ויסתיים ברמת-גן. בתום המרוץ יערך בתיאטרון ראסל טקס הדלקת חנוכייה במעמד ראש העיר, ישראל זינגר, בשילוב מופע של להקת גוונים ומופע מרכזי של הזמרת עינת שרוף.

מרוץ הלפיד


חנוכה במוזיאון האדם והחי

במהלך חנוכה תתקיים במוזיאון האדם והחי פעילות "סוב נא סוב" בנושא תופעות סיבוביות (מחזוריות) בטבע. בפעילות המיועדת לכל המשפחה, יגלו המשתתפים מי ישן בחורף ומי בקיץ ומתי הזאב מחליף את פרוותו? כמו כן, ניתן להצטרף למשחק "תעלומה בלשית: בעקבות הרוחות מן הדרום ועוד" - פרטים נוספים בדלפק הכניסה למוזיאון.

חנוכה במוזיאון היהלומים
חנוכה הוא חג האור - אבל מהו האור בעצם? ממה הוא מורכב? מתי עצם מסוים נראה שקוף ומתי לא? כיצד נוצרים הצבעים? מה גורם לצבעים השונים ביהלום? מה גורם לצבעים השונים באבני החן? לכל השאלות האלו ניתן יהיה למצוא תשובות במסגרת פעילות חנוכה במוזיאון היהלומים. הפעילות תכלול סיור בגלריית המינרלים ואבני החן שבמוזיאון וכן בתערוכת הקבע "גלגולו של יהלום". בנוסף, יתקיימו סדנאות יצירה של חנוכיות צבעוניות בשלל צבעי אבני החן ויצירה של כרטיסי ברכה עם סביבון בצורת יהלום בתלת ממד.

מוזיאון היהלומים


סיור עששיות לילי

לכבוד חג החנוכה, מקיים בית קריניצי סיור עששיות לילי למשפחות, בפסגת הגבעה הגבוהה ביותר בעיר. לאור עששיות יגלו המשתתפים את קורותיה של רמת-גן בתקופת מלחמת העצמאות, יפתרו כתב סתרים ויחפשו צללים. הסיור מיועד לגילאי 9-6.

אליסה בארץ הפלאות
המופע "אליסה בארץ הפלאות" מבית קרקס Y, מגיע לאוהל הקרקס שאפיטו באצטדיון רמת-גן בחג החנוכה הקרוב. המופע מגולל את סיפורה המופלא של לואיס קרול, עם אליס שמהלכת בעולם שכולו פנטזיה ופוגשת שלל דמויות צבעוניות - כובען מטורף הרוקד לו על ספל תה ענקי, זחל גדול מטפס על פטרייה עצומה וכמובן השולחן העצום, הדלתות המרקדות, חתול במפגן אקרובאטי ועוד. המופע מציג אקרובאטיקה וירטואוזית ומערכות מעוף חדשניות, בליווי פסקול המורכב משירי ילדים קלאסיים שמילותיו שונו וממוזיקה חדשה שנכתבה במיוחד.

אליסה בארץ הפלאות


הקוסם מארץ עוץ

סיפור ההרפתקאות המוכר והאהוב של פרנק באום עולה בעיבוד חדש בקרקס שאפיטו ברמת-גן, בשילוב תפאורה ייחודית ומערכות מעוף משוכללות. הצטרפו למסע המופלא של דורותי וחבריה שצועדים בשביל האבנים הצהובות, בדרך לקוסם הגדול בארץ עוץ.

חגיגה של אור וניסים בספארי
ספארי רמת-גן מזמין את כל המשפחה להצטרף לחגיגה של אור וניסים ולהשתתף במגוון פעילויות ברוח חנוכה. בין הפעילויות שיתקיימו: על פעילי יום ופעילי לילה - למידה על החושים של בעלי החיים שעוזרים להם באור ובחושך, יצירת מפלצות חושך עם עיניים זוהרות, הכנת סופגניות לפילים, על ניסים ונפלאות - סיפורי הצלה מרגשים מבית החולים לחיות בר.

איפה, מתי וכמה | ספארי רמת-גן, 20-14.12.17 בין השעות 16:00-11:00. ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה. לפרטים נוספים על פעילות חנוכה בספארי


ספארי רמת-גן