ראשי | התחדשות עירונית | כתבות התחדשות עירונית | לראשונה ברמת-גן: גינת משחקים מיוחדת | לראשונה ברמת-גן: גינת משחקים מיוחדת כתבות התחדשות עירונית

לראשונה ברמת-גן: גינת משחקים מיוחדת

נדנדות, קרוסלות, מגלשות, אומגות וטרמפולינות מהווים סמלים מובהקים של יַלְדוּת ואותם ניתן למצוא כמעט בכל גינת שעשועים לילדים. אבל כיצד ילדים עם מוגבלויות יכולים ליהנות מאותן הנאות קטנות, בדיוק כמו כולם? בימים אלו ממש מסתיימות העבודות להקמת גן תהילה לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים.

גן תהילה הוקם ביוזמת קבוצת המנהיגות של המרכז למשפחה הפועל בעיר, שפנתה לעיריית רמת-גן בבקשה למצוא פתרון לפעילות הפנאי לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים. ההורים הציפו את הקשיים בשימוש בגני המשחקים, הנובעים לעיתים מהקושי של הילדים לחכות בתור וכן מהקושי להתמודד עם חוסר קבלה של החברה מסביב. עיריית רמת-גן נענתה לבקשה המרגשת והקמת הגינה המבוקשת קודמה, תוך שותפות מלאה של ההורים. בקידום היוזמה לקחו חלק גם מחלקת נכויות ומחלקת גנים ונוף.

לאחרונה, החלום קרם עור וגידים ובימים הקרובים עתידה להיחנך גינה מיוחדת במינה, הראשונה מסוגה בעיר, עם מתקנים מותאמים ומונגשים לילדים ובוגרים עם מוגבלויות שונות. המתקנים תוכננו כך שיאפשרו חווית משחק משפחתית לילדים עם הצרכים המיוחדים, יחד עם אחיהם והוריהם. כמו כן, הגן עתיד להוות מקום מפגש לקהילת המשפחות המיוחדות, לצד פעילויות משלבות עם האוכלוסייה הרגילה.

בגן תהילה ניתן למצוא מתקנים ייחודיים כדוגמת מתקן משולב שניתן לעלות עליו עם כיסא גלגלים, רמפה שמובילה לנדנדה שמתאימה לכיסא גלגלים, לוחות משחק שניתן להפעילם מכיסא גלגלים ועוד. כל המתקנים מאפשרים ליווי צמוד ועזרה של אדם מבוגר, תוך שהם מעניקים מענה למגוון רחב של פעילויות פיזיות ופעילויות המעודדות הפעלת חושים, כדוגמת טיפוס, זחילה, גלישה, נדנוד, סיבוב, שיווי משקל, צלילים וקול, מישוש, חשיבה וכו'.

 

אירוע חנוכת גן תהילה התקיים ביום שני האחרון בהפנינג מרגש ומעורר גאווה. ילדים בכל הגילאים מילאו את הגינה בקולות צחוק ושירה בעת שהם חונכים את מגוון המשחקים וצופים בהופעה של אמן הילדים "ישראל והגיטרה".


 גן תהילה