ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | האייקון החכם שיציל חיי אדם הודעות דוברות

האייקון החכם שיציל חיי אדם

8 ביוני 2017

שת"פ של עיריית רמת-גן ו-Waze יכווין אזרחים לשטחי פינוי בשעת רעידת אדמה


עיריית רמת-גן ואפליקציית הניווט Waze ישיקו ביום ראשון הקרוב (11.6) שיתוף פעולה חדש וייחודי, שיתורגל במסגרת תרגיל העורף הלאומי השנתי "רעידת אדמה 2017".

במסגרת תרגול תרחיש של רעידת אדמה, שתערוך העירייה בפארק הלאומי, יאפשרו עיריית רמת-גן ואפליקציית הניווט Waze למשתתפים למצוא את נקודת הפינוי הקרובה ביותר. עם פתיחת האפליקציה, יופיע אייקון חדש בצורת עיגול אדום ובתוכו שתי ידיים אוחזות לב, שימחיש לאיזה שטח פתוח ("נקודות התאספות") עליהם להתפנות, כדי להיחשף למה שפחות סכנה. באירוע אמת התושבים יקבלו בנוסף הודעת דחיפה (push) עם הפרטים הרלוונטיים.

התרגיל, שייערך בין התאריכים 11-14.6, יהווה שיא של שיתוף פעולה בין עיריית רמת-גן לאפליקציית הניווט הפופולארית. בתרגיל ישתתפו בנוסף רשות החירום הלאומית (רח"ל), משטרת ישראל, צה"ל (ובפרט פיקוד העורף), משרדי הממשלה, שירותי כבאות והצלה ומד"א.

זוהי לא הפעם הראשונה ש-Waze משתמשת בטכנולוגיה שלה על מנת לעזור לתושבים במסגרת אירועי חירום. החברה תמכה בתקופה האחרונה בתושבים שנקלעו לאזורי סופה בצפון מזרח ארה"ב והצפות בקולומביה. ברגע האמת האפליקציה, והשת"פ עם הרשויות באזורי הללו, הוכחו כקריטיים להצלת חיים.

ברמה המקומית, Waz ועיריית רמת גן משתפות פעולה כבר מספר חודשים במסגרת תכנית לחילופי מידע בשם Connected Citizens, שילוב המאפשר לא רק התראה על פקקי תנועה, אלא שקיפות מקיפה בנוגע לתשתיות בעיר ושינויים בהסדרים המשפיעים על חיי התושבים מדי יום.

בחודשים האחרונים Waze אף החלה בניטור משאיות זבל בעיר רמת גן, כך שנהגי העיר מסוגלים לראות על המפה חיווי של משאית זבל. כך הם יודעים באיזה נתיב לא כדאי להם לבחור, על מנת שלא להזדחל עם הרכב מאחורי משאית הזבל. הניטור עצמו מתבצע על ידי משדרים המשולבים במשאיות הזבל עצמן, כך שהחיווי מתבצע בזמן אמת על גבי המפה.

ראש העיר, ישראל זינגר, מברך על שיתוף הפעולה לקראת התרגיל. לדבריו, "ערים חכמות הוא מושג אותו ניתן לשמוע רבות בתקשורת והוא מתייחס ליכולת של הערים להציע יכולות אבטחה, חסכון באנרגיה וחיבור התושבים למקורות מידע. שיתוף הפעולה של עיריית רמת-גן ו- Waze מאפשר לתושבי העיר לקבל מידע בצורה מיידית גם בזמן חירום וגם בשגרה".

לפרטים נוספים: סער ורדי/דובר עיריית רמת-גן 054-9549909.