ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | גן פסלים של האמן מנשה קדישמן ייחנך בפארק הלאומי הודעות דוברות

גן פסלים של האמן מנשה קדישמן ייחנך בפארק הלאומי

30 ביוני 2016
 

עיריית רמת-גן והנהלת הפארק הלאומי יחנכו ביום חמישי הקרוב (7.7.16) את גן הפסלים החדש בפארק הלאומי ובכך יהפוך הפארק הלאומי למקום היחיד בישראל בו קיים מקבץ פסלים נרחב כל כך של האמן קדישמן * הגן יכלול שש יצירות של הפסל מנשה קדישמן, שהושאלו לפארק הלאומי על ידי משפחתו והוא יהיה פתוח לציבור הרחב. אלה יצטרפו לשמונת פסלי "העצים הפוזיטיביים" המוצבים בפארק מזה שניםביום חמישי הקרוב (7 ביולי) תחנוך עיריית רמת-גן גן פסלים חדש במתחם הפארק הלאומי, בו יוצבו שש מיצירותיו של האמן המוכר, מנשה קדישמן, שנפטר לפני כשנה.

יצירות האמנות של קדישמן הושאלו לפארק הלאומי ברמת-גן על ידי ילדיו. בתו, מאיה קדישמן, הפועלת רבות למען הנצחתו של אביה וביקשה לחזק את הקשר בין העיר רמת-גן ובין האמן הלאומי, אמרה: "מנשה הוא האמן הלאומי של ישראל ולכן טבעי שגן על שמו יוקם בפארק הלאומי ברמת-גן. לפני מספר שנים הוא ׳נטע׳ בגן הזה שמונה פסלי עצים חתוכים בברזל ליד האגם. אנחנו המשכנו את דרכו והרחבנו את הנטיעה והפכנו את זה לגן פסלים עשיר בשיתוף פעולה מדהים עם עיריית רמת-גן והנהלת הפארק הוספנו ששה פסלים גדולים בנושאים שונים. מקבץ הפסלים הגדול ביותר כאן, במקום אחד, נותן לקהל ראייה רחבה יותר וחוויה עמוקה יותר על יצירתו העוצמתית והענפה".

בגן הפסלים החדש יוצבו, כאמור, שש מיצירותיו של קדישמן, מרביתן יצירות נדירות שטרם נראו: כאב (1988, פלדת קורטן), עדנה (1992, פלדת קורטן), סוס (1993, פלדת קורטן), עמק העצבות (1989, פלדת קורטן), 'לידה' (1990, פלדת קורטן) ופסל נוסף באותו השם, לידה (1988-1990, פלדת קורטן).

הפסלים שנבחרו ויוצבו בפארק הלאומי, קשורים ישירות לחייו של קדישמן. הלידה, נושא שהעסיק את קדישמן רבות, לעומת המוות ועקידת הבנים. יצירתו 'עמק העצבות' היא פסל של רועה בדמות אמו של קדישמן ויצירתו 'עדנה', נקראת על שם עדנה קוברסקי שהיתה חברתו.

יצירתו 'כאב' דומה ליצירה נוספת שלו שהוצבה במוזיאון המטרופוליטן בניו יורק, אולם ברמת-גן חיתוכה מעט שונה והיא תוצב בצורה שונה.

ששת הפסלים החדשים שיוצבו בגן, יצטרפו ליצירתו של קדישמן "העצים הפוזיטיביים" שהוצבה בפארק הלאומי בשנת 2009, ומונה שמונה פסלי עצים המהווים את אחת מנקודות העניין המשמעותיות ביותר בפארק, הסוחפת אליה מבקרים רבים מהארץ ומחו"ל.

ראש עיריית רמת-גן, ישראל זינגר: "הפארק הלאומי ברמת-גן מהווה פנינה של טבע, בילוי, פנאי תרבות ואמנות והקמתו של גן הפסלים מהווה נדבך נוסף בעשייה לקידום התרבות והאמנות בפארק, אליה ייחשפו מאות אלפי המבקרים בפארק".

גן הפסלים החדש יהיה כמובן פתוח לציבור הרחב ללא עלות, ויאפשר חשיפת יצירותיו של קדישמן למבקרים הרבים.

בהשקת הגן, שתיערך ביום חמישי הקרוב (7.7.16), ייקחו חלק בני משפחתו של קדישמן, מוקירי זכרו ואמנים רבים, בהם אילנה גור, דני קראוון, עופר ללוש, יאן ראוכוורגר, ערן שקין, חנה סער ועוד. האירוע יחל בשעה 18:00 בפארק הלאומי (כניסה דרך השער הראשי- שער הפרחים).

לפרטים נוספים ולאישור הגעה לאירוע: אורלי נעים, דוברת העירייה 052-7555713, [email protected]