ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | מקדמים שוויון הזדמנויות בחינוך הודעות דוברות

מקדמים שוויון הזדמנויות בחינוך

24 בפברואר 2019


 

הכנס השנתי של הפורום הציבורי לשוויון הזדמנויות בחינוך התקיים בשבוע האחרון, בהשתתפות בכירים בתחום החינוך, חברי כנסת וראשי רשויות, בהם ראש עיריית רמת-גן, שהתייחס לפערים המצויים בחברה.
כרמל שאמה הכהן: "אין כל סיבה שיהיו בקרבנו ילדים שלא יוכלו לקבל תמיכה ברמה הפדגוגית ולהעשיר את עולמם. אין כל סיבה להקשות על הורים שזקוקים לסבסוד כדי לאפשר לילדים שלהם להיות פשוט כמו כולם. לכולם מגיע סל שווה, ראוי ואיכותי, שיאפשר להם לצעוד במסלול התקדמות אישי, מתוך אמונה כי כל תלמיד ותלמידה יכולים להצליח".
 

הכנס השנתי של הפורום הציבורי לשוויון הזדמנויות בחינוך נערך בשבוע שעבר באור יהודה, במטרה להגדיר את הנושאים המרכזיים שטיפול ושינוי מתאים בהם יצמצם את הפערים ההולכים וגדלים בחינוך בחברה הישראלית.
בכנס לקחו חלק מובילי חינוך ובכירים במוסדות אקדמאים בארץ, חברי כנסת וראשי רשויות, בהם ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, שלקח חלק במושב הפתיחה החגיגי שעסק ב"שוויון הזדמנויות - מחלום למציאות".

ראש עיריית רמת-גן ריגש את הנוכחים כשסיפר על היותו הוא עצמו ילד אינטגרציה ועל חשיבותו של בית הספר כמקום המזמן שוויון לכל ילד וילדה להגשמה עצמית. כמו כן, הוא הדגיש כי הנהגת העיר החדשה שמה בראש סדר העדיפות את קידום ערכי השוויון בחברה בכלל ובחינוך בפרט וציין כי נתח החינוך מהווה כ-34% מתקציב העירייה לשנת 2019, ובכך נחשב לתקציב העירוני הגדול ביותר. אבל לדבריו, "הקידום אינו בא לידי ביטוי רק בדיבורים ובמספרים, אלא גם במעשים".

ראש העיר התייחס לפערי החינוך בארץ והציג את הפעילות העירונית לצמצומם: "לצערי, פערי החינוך בחברה הישראלית הם עצומים ונדרשת מדיניות חדשה ברמה הלאומית, שמקדמת שוויון הזדמנויות לכל תלמיד ותלמידה, ללא הבדל בין דת, גזע ומין וללא קשר למעמד סוציואקונומי ולמיקום גיאוגרפי. אחת המטרות של מערכת החינוך הרמת-גנית היא לעשות הכל כדי לצמצם את הפערים האלו. העירייה בראשותי רואה בכך משימה ראשונה במעלה ושותפה בכירה בקידום נושא חשוב זה, כשכל האמצעים שעומדים לרשותנו כשרים לטובת הפחתת הפער הגדול והלא מוצדק שנוצר".

לדברי מ"מ מנהלת אגף החינוך, אורית איתיאל, שפתחה את המושב הראשון בכנס לשוויון הזדמנויות: "אם יש דבר מקודש מעין כמוהו במערכת החינוך הרי הוא ערך הזכות לשוויון הזדמנויות אמיתי לכל ילד וילדה". עוד היא הוסיפה כי בתי הספר היסודיים ברמת-גן ישנו פניהם בשנים הקרובות ויפתחו מרחבים מותאמים לעולמם של ילדים בגילאי 13-6, המעודדים אקטיביות וסקרנות, טיפוח עולם האומנויות והביטוי האישי, בהם כל ילד ימצא את עצמו והמורים הם המבוגרים המשמעותיים שיסייעו ללוות תהליך חשוב זה. בשיתוף משרד החינוך נמשיך ליצור פיתוח מקצועי עבור צוותי ההוראה להקניית כלים מותאמים לכך".

 

לפרטים נוספים:  דנה קמחי, עוזרת הדוברת, 052-5394112.

 

ראש עיריית רמת-גן בכנס שיוויון הזדמנויות בחינוך