ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | גאווה גדולה לתיכון "בליך"

גאווה גדולה לתיכון "בליך"

תלמידי מגמת הסייבר של שכבת י"א השיקו פרויקט משותף עם מהנדסי פייסבוק בישראל, במסגרתו יעבדו יחד על פיתוח מערכת צ'אט פורצת דרך. וגם: המורה ידידה גוטליב זכתה בפרס החברה הישראלית לכימיה להצטיינות בהוראה לשנת 2017שיתוף פעולה  יוצא דופן של חברת פייסבוק עם תלמידי כיתת הסייבר משכבת י"א של תיכון "בליך" הושק באחרונה במפגש מקצועי, שנערך בהשתתפות תלמידי המגמה במשרדי פייסבוק בתל אביב. במסגרת המיזם, חונכים מהנדסי החברה את התלמידים לפיתוח פרויקט מחשוב קבוצתי רחב היקף, במרכזו הרעיון לפתח מערכת צ'אט ייחודית, שתאפשר העברת מסרים ללא מלל (באמצעים רכיבים ויזואליים וקוליים בלבד).

במסגרת שיתוף הפעולה נפגשו התלמידים עם המפתחים, הכירו את סביבת העבודה בה תפותח המערכת, וכבר התחילו לעבוד על תכנון הפרויקט ביחד עם המנטורים בצוותי העבודה. המפגשים הבאים, שיתקיימו גם הם במשרדי החברה, יוקדשו לפיתוח המערכת. המיזם מוקם בשיתוף עם עמותת החינוך תעשיידע, כאשר מודל העבודה החדשני גובש בפגישות ישירות בין צוות הסייבר של בית הספר לבין מובילי הפעילות בחברת פייסבוק.

בתוך כך, החברה הישראלית לכימיה (ICS) בחרה בידידה גוטליב כמורה מצטיינת. מדובר בפרס ארצי יוקרתי, הניתן לגוטליב בזכות תרומתה להכשרת דורות של מורים לכימיה, תוך שימוש בשיטות הוראה חדשניות. גוטליב, המלמדת ב"בליך" מאז 1985, שימשה רכזת מקצוע הכימיה בבית הספר, כתבה ספרי תרגול והייתה מדריכה לכימיה. תחת ידיה הצעידה דורות של תלמידים להישגים מרשימים, ועל כך מוענק לה כעת פרס החברה הישראלית לכימיה להצטיינות בהוראה לשנת 2017, ע"ש דליה צ'שנובסקי.

תלמידי בליך במשרדי פייסבוק