ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | מובילים בחינוך: תיכון אהל שם בין התיכונים הטובים בארץ

מובילים בחינוך: תיכון אהל שם בין התיכונים הטובים בארץ

עכשיו זו כבר עובדה! מדד מדלן לחינוך שפורסם השבוע מדרג את "אהל שם" בין התיכונים המובילים בישראל


מדד מדלן לחינוך המתבסס על נתוני משרד החינוך ומתפרסם זו השנה השביעית ברציפות, דירג את תיכון אהל שם ברשימת 20 התיכונים הטובים ביותר בארץ. התיכון הרמת-גני דורג בעשירייה הראשונה וזכה לציון מרשים במיוחד של 9.8, בהתבסס על תוצאות בחינות הבגרות במקצועות הליבה שנערכו בשנת 2016. לצד הנתונים המספריים, שוקללו גם מדדים שהתייחסו לאקלים הבית ספרי ושיקפו את תחושות התלמידים במוסד החינוכי.


על פי הנתונים שהתפרסמו, אחוז הזכאים לבגרות בתיכון אהל שם עומד על 97.7%, כשאל מדד זה מצטרף נתון הבוחן את אחוז המצטיינים, שעומד על 21.9% - למעלה מחמישית מהלומדים.

תלמידי אהל שם מתהדרים גם בתעודת בגרות איכותית. על פי המדד שנבדק, נמצא כי אחוז הזכאים לתעודת בגרות הכוללת מתמטיקה ברמה של 5 יחידות עומד על 33.1% וכי אחוז התלמידים הזכאים לתעודת בגרות הכוללת אנגלית ברמה של 5 עומד על לא פחות מ-90.5%.

 

מדד משלים נוסף שבחן אתר מדלן הוא אחוז הנשירה ממערכת החינוך ברמת-גן, לפיו 0.1% בלבד מסך כל התלמידים נשרו מהלימודים במהלך שנת הלימודים שנבדקה.

 

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "ברכות לתיכון 'אהל שם' על דירוגו כאחד מעשרת התיכונים המובילים בישראל. יישר כח לתלמידים, להורים, למורים, למנהל ולכל אגף החינוך. על ההפתעה הזו נדאג להפתיע גם אנחנו את ביה"ס לטובה בהזדמנות הראשונה".

מ"מ ראש העיר, ליעד אילני: "כבוגר 'אהל שם', אני גאה ברמה האישית בהישגי התיכון, שהיווה בשבילי בית של ממש, ולא בכדי. מזה שנים שהתיכון מקדם ערכים של מצוינות ומצליח להוביל בפן הלימודי, הערכי והחברתי. הנתונים המרשימים שפורסמו מדרגים את החינוך הרמת-גני בראש ומשקפים עשייה פדגוגית אינטנסיבית, לצד מתן תשתית מיטבית, שמאפשרת לכל תלמיד ותלמידה לצמוח ולהתפתח. אין לי ספק ש'אהל שם' ימשיך לקטוף תארים נוספים ברמה הארצית."

מנהל תיכון אהל שם, ישראל וילוז'ני: "הברכות לצוות שעובד ועמל למען הצלחת התלמידים, והרצינות והשאיפה למצוינות של התלמידים עצמם".