ראשי | מטפחים איכות חיים | כתבות מטפחים איכות חיים | יוזמים, משפיעים ושומרים על הסביבה כתבות מטפחים איכות חיים

יוזמים, משפיעים ושומרים על הסביבה

6 יזמים קטפו השבוע פרס בסך 20,000 ₪ שהוענק על ידי ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, לאחר שזכו בתחרות מיזמים סביבתיים


ביום שני האחרון ( 1.4.19) העניק ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, פרס לששת הזוכים בתחרות מיזמים סביבתיים אשר הובילה העירייה, בהיקף של 20,000 ₪ כל אחד.

עיריית רמת-גן, בתמיכת המשרד להגנת הסביבה, הזמינה את תושבי העיר להגיש הצעות למיזמים / פעילויות לקידום השמירה על הסביבה וכך בעצם העניקה אפשרות לתושבים בעיר לפעול ולהשפיע למען שיפור איכות הסביבה. מתוך סך ההצעות שהוגשו, זכו שש הצעות בתקציב ליישום היוזמה בסך 20,000 ₪, אשר הוענקו על ידי ראש העיר.

המיזמים הזוכים הציעו שלל רעיונות לפעילויות בקהילה לקידום השמירה על הסביבה וביניהם מיזם להקמת חממה בתוך הגינה הקהילתית בגן אברהם, מיזם להקמת חממת לימוד בגינה הקהילתית "כבאים", קבוצת "עושים קומפוסט ברמת-גן" אשר הציעה בניית מתקנים ייעודיים לאיסוף גזם שישרת את הקומפוסט השייך לבתים המשותפים, מיזם ליצירת יער מאכל ברמת אפעל ומיזם להקמת גינה קהילתית ברחוב רוקח 140, לשימוש הקהילה בסביבה.

בין הזוכים בלטו "קיימים ברמת-גן" (מבית "הקומה השנייה"), אשר הציעו מיזם ייחודי ליצירת מרכז חברתי קהילתי שישמש להדרכות ולסדנאות MAKER בנושא איכות הסביבה, חקלאות עירונית, נגרות, תכשיטים, אלקטרוניקה ועוד. בסיום התהליך ישמש המרכז כבית מלאכה ו"תיקונצ'יק" לפרטים שלכאורה סיימו את חייהם.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "מדובר בהזדמנות משותפת להשפיע בתחום הקרוב לליבם של כל תושב ותושבת בעיר. המטרה שלנו היא לא רק לשתף את הציבור, אלא שהתושבים ישפיעו וייקחו חלק בעיצוב פני העיר, איכות הסביבה וניקיון העיר. כל זאת במטרה לאפשר לתושבים להיות שותפים לרעיונות, להשפיע על גיבוש תכניות עבודה ולכולנו ביחד לחלום איך היינו רוצים לראות את הסביבה בה אנו חיים ומגדלים את ילדינו."