ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | פעילות ספרותית ברמת אפעל | דן שינמן - פעילות ספרותית ברמת אפעל פעילות ספרותית ברמת אפעל

דן שינמן - פעילות ספרותית ברמת אפעל

שינמן היה מבכירי הסנגורים בישראל, ובמשך עשרות שנים ייצג בבתי המשפט - אנשי ציבור ואנשי עסקים, בתיקים פליליים חשובים ומתוקשרים.


בגיל 63 , לאחר קרוב ל- 40 שנות הופעה בבתי המשפט, בהיותו בשיאו המקצועי, החליט לרדת מקדמת הבמה של עולם המשפט, והחל בכתיבת סיפורת, המבוססת על הבנתו המעמיקה בנפש האדם ובנפתולי ההתנהגות האנושית, אשר נרכשה במהלך עבודתו רבת השנים. בין ספריו: ניתוח לב פתוח ,בין הקטבים ,הסנגור.

 

שני הרומנים הראשונים משלבים דרמות משפטיות ואנושיות מרתקות, עם דילמות מתחום הרפואה, הפסיכולוגיה, הכלכלה והתקשורת. ספרו השלישי "הסנגור", הוא קובץ סיפורים קצרים מעולמו של סנגור פלילי. הסיפורים מתארים את המתרחש מאחורי הקלעים של אולמות בית המשפט הפלילי וחדרי החקירות, ואת היחסים המורכבים הנרקמים בין הסנגור ללקוחותיו. הדמויות, אזרחים כמונו, מופתעים למצוא את עצמם מסובכים בפלילים, כאשר לצדם הסנגור, המספק להם הגנה. בנוסף לדרמה האנושית, מציגים הסיפורים בפני הקורא דילמות אתיות וערכיות מעולם המשפט. בצד הסיפורים, ישנם בספר חלקים המתארים את תפיסת עולמו המקצועית של המחבר. במקביל, עוסק שינמן מזה 30 שנה בהוראה אקדמית. כיום הוא מרצה מן החוץ במרכז הבינתחומי בהרצליה, שם הוא מלמד את עיקרי תורת ניהול המשפט הפלילי.

 

מתוך כריכת הספר "הסנגור"