ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | המועצה להשכלה גבוהה: השאירו את אוני' בר אילן בשטח רמת-גן הודעות דוברות

המועצה להשכלה גבוהה: השאירו את אוני' בר אילן בשטח רמת-גן

31 בדצמבר 2018


 

המועצה להשכלה גבוהה מצטרפת למאבק נגד העברת אוניברסיטת בר אילן לשטח גבעת שמואל ומשגרת מכתב לא שגרתי למשרד הפנים.ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "אין שום הצדקה שגבעת שמואל תנכס לשטחה את אוניברסיטת בר אילן, שחוששת לעתידה ומתנגדת נחרצות למהלך הזוי שיהפוך אותה לקורבן פוליטי של הנסיבות. לעיריית רמת-גן ואוניברסיטת בר אילן מערכת יחסים איתנה, הדוקה וסימביוזית מזה עשרות שנים. מוסד לאומי בקנה מידה שכזה חייב לצידו עיר חזקה כמו רמת-גן, למען קידום החינוך האקדמי במדינת ישראל כולה"המועצה להשכלה גבוהה מצטרפת למאבק נגד העברת אוניברסיטת בר אילן מתחום השיפוט של רמת-גן לגבעת שמואל ותומכת בעמדת עיריית רמת-גן והמוסד האקדמי הלאומי, המתנגדים נמרצות לשינוי הגבולות. השבוע עלה המאבק מדרגה בעקבות מכתב ששיגרה המועצה להשכלה גבוהה עבור יו"ר הוועדה הגיאוגרפית במשרד הפנים, גבריאל מימון, שהתבקש לקיים דיאלוג למציאת פתרון ראוי שיספק מענה לצרכי האוניברסיטה, טרם קיום ועדת הגבולות שעתידה להתקיים ב-7.1.19.

במכתב טען אנגלמן כי: "הובא לידיעתנו כי עיריית גבעת שמואל הציגה חזון של עיר אוניברסיטאית. כפי שנמסר לנו, חזון זה לא גובש בתאום עם האוניברסיטה, אינו בוחן את צרכי המוסד ואינו מבוסס על דיאלוג מכבד בין הצדדים. ברי לכל כי על מנת ששינוי גבול מוניציפלי יצליח נדרש שיתוף פעולה והסכמה של כל הצדדים בתהליך ואין לכפות את רצון הרשות המקומית של האוניברסיטה". במכתב תבע אנגלמן ממשרד הפנים שלא להעביר את האוניברסיטה בטענה ש"שינוי הגבולות המוניציפליים של אוניברסיטת בר אילן הינו נושא מורכב ובעייתי, אשר יש בו כדי להשפיע על איתנותה הפיננסית ויצירת חוסר וודאות תכנונית עבורה".

מאז נכנס לתפקידו, ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, הביע עמדה נחרצת להשארת אוניברסיטת בר אילן בשטחה המוניציפלי של רמת-גן. כזכור, בדיון בסוגיית השייכות המוניציפאלית של אוניברסיטת בר אילן בוועדת הפנים בכנסת שהתקיים לפני כשבועיים, אמר שאמה הכהן: "יש אוניברסיטה עשרות שנים. יש מערך חיים בינה לבין תושבי רמת-גן, שהשקיעו עשרות שנים באוניברסיטה. לא יכול להיות שבלי שום בקרה שר הפנים ישנה את זה בהליך שמזמין את הפוליטיקה לתוך סכסוכי גבולות. רמת-גן משקיעה באוניברסיטה. גבעת שמואל רואה בה פרה חולבת. זה לא שניים אוחזים. זו משפחה יחידנית. רמת-גן היא ההורה היחיד, ושר הפנים צריך לשקול את טובת הילד".

 

לצפייה במכתב ששיגרה המועצה להשכלה הגבוהה בדבר אוניברסיטת בר אילן>>  

 

לפרטים נוספים: גלי אבני-אורנשטיין, דוברת עיריית רמת-גן 052-2680768; דנה קמחי, עוזרת הדוברת, 052-5394112.