ראשי | עושים עסקים | כתבות עושים עסקים | מעצבים עתיד טוב יותר: אנשי מקצוע מתנדבים בשיפוץ בתים | מעצבים עתיד טוב יותר: אנשי מקצוע מתנדבים בשיפוץ בתים כתבות עושים עסקים

מעצבים עתיד טוב יותר: אנשי מקצוע מתנדבים בשיפוץ בתים

האגף לשירותים חברתיים בעיריית רמת-גן, מקדם את מיזם 'מעצבים בקהילה' בעיר. כ-15 פעילים קבועים הכוללים אנשי מקצוע מתחום עיצוב הפנים, הנגרות והשיפוצים, לוקחים חלק בשיפור תנאי המחייה של לקוחות האגף לשירותים חברתיים הזקוקים לסיוע.

בימים אלו העמותה מתרחבת ויוצאת במבצע גיוס של מתנדבים נוספים.
פרויקט 'מעצבים בקהילה' מובל ע"י היחידה הקהילתית באגף לשירותים חברתיים בעיריית רמת-גן, באמצעות עו"ס קהילתית, מנהלת הפרויקט, יחד עם סטודנטים מתמחים בעבודה סוציאלית, קבוצת מעצבי פנים, אנשי מקצוע מתחום השיפוצים והום סטיילינג. לכל משפחה משובצת מעצבת פנים אשר בונה את התכנית העיצובית. אנו מיישמים את התכנית לכל משפחה באמצעות גיוס וסיוע של מתנדבים מתחום העיצוב, השיפוץ וה-'הום סטיילינג'.


האגף לשירותים חברתיים נעזר בהון האנושי של העיר רמת-גן ובעובדי העירייה המסורים ששמחים להגיש את עזרתם בהתנדבות מלאה. מעצבות פנים מהעיר ומחוצה לה, אחראיות על עיצוב החלל המוזנח לכדי בית מגורים חמים וראוי למגורים. מחלקת המוסך ומחלקת התחזוקה בעירייה לוקחות חלק בקבלה של רהיטים והעברתם לבתי המשפחות. עמותת 'מעצבים בקהילה' מקדמת שיתופי פעולה גם עם הנגרייה הקואופרטיבית שדואגת לשיפוץ ולבנייה של רהיטים למשפחות ועם גופים עסקיים כמו 'נירלט' ו-'מודי' שתורמים צבע ואביזרים לבית.


השילוב בין אנשי המקצוע למתנדבים, מניבה פירות למען רווחת התושבים. דוגמא טובה לכך היא של משפחה רמת-גנית שמתגוררת 45 שנה בדירה אשר לא שופצה מעולם. מטרת השדרוג הייתה להעלות את איכות החיים בבית ולייצר אוירה נעימה, עבור כל אחד מבני הבית. המעצבת רוני בן דוד יצרה את תכנית העבודה , בחרה את הריהוט וליוותה את התהליך מא' ועד ת'. חברת Microfocus, בנדיבותה , מימנה חברה לפינוי הדירה מעשרות הרהיטים והחפצים הישנים, בנוסף למימון חברת ניקיון שהכינה את הדירה לכניסת העובדים המתנדבים. עובדי החברה נשלחו ליום שלם של עבודה בבית: הכנה לצבע, שיוף קירות, צביעה ועוד. הרהיטים נרכשו מאיקאה, והעובדים הרכיבו אותם לשביעות רצון בני המשפחה.


'מעצבים בקהילה' הינו פרויקט נטול תקציב המבוסס על רצונם הטוב של המעצבות והמתנדבים, שנרתמו לסייע למשפחות נזקקות. על מנת להתרחב ולשפר ככל שניתן את סביבת המגורים, אנשי מקצוע מתחום עיצוב הבית והשיפוצים מוזמנים לחבור לצוות הפרויקט, לפתוח את ליבם ולהתנדב למען המשפחות המשתתפות.