ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | כנס מתגייסים לתלמידי כיתות י"ב

כנס מתגייסים לתלמידי כיתות י"ב

הכנס השנתי נערך בבסיס חטיבת הצנחנים המאומצת על ידי עיריית רמת-גן. היום החוויתי כלל מופע צניחה, תצוגת אש ופאנל בהשתתפות קצינים שהשיבו על שאלות לקראת גיוסביום שלישי ה-22 בדצמבר התקיים כנס מתגייסים בנוכחות ראש העיר - מר ישראל זינגר, מנהלת אגף חינוך - הגב' דליה לין, מנהלי מחלקות, מנהלי בתי הספר, מחנכים ונציגי ועדת האימוץ. כמדי שנה, נערך הכנס בבא"ח 35 ובו לקחו חלק כ-1,500 תלמידי י"ב מתיכוני רמת-גן, שבקרוב יעלו על מדים וישרתו את המדינה.

ביום החוויתי נחשפו התלמידים לתכנים ייחודים ולשיח עם מפקדים בצבא. הכנס כלל תצוגת אש, מופע צניחה, תרגיל של יחידת עוקץ ופאנל בהשתתפות קצינים מחטיבות שונות, שהשיבו על שאלות לקראת גיוס. בנוסף, התקיימו תצוגות אמל"ח חדשניות ומתקדמות. ראש העירבירך את השמיניסטים ועודד אותם לתרום כפי יכולתם למען המדינה.

זו השנה העשירית שבסיס האימון של חטיבת הצנחנים מארח את בני הנוער המיועדים לשירות צבאי ומחזיר באהבה לעיר המאמצת. רמת-גן הינה העיר הראשונה שהחלה במסורת של אימוץ יחידה צבאית. מאז שנת 1954, וביוזמתו של ראש העירייה הראשון אברהם קריניצי, פותחת העיר את ליבה בפני חובשי הכומתות האדומות ומפעילה ועדת אימוץ מיוחדת. במהלך השנים ניהלו את הוועדה יקירי העיר, בהם הגב' מרים יקים שהייתה בתו של מר אברהם קריניצי ומר חיים קונביץ שנקרא גם "האבא של הצנחנים", בזכות פעילותו ויחסו המיוחד לצנחנים.


 

 

בין פעילויות ועדת האימוץ:

  • ליווי חיילים לאורך כל מסלול שירותם – מגיוס ועד שחרור: ביום הראשון לגיוס מחלקים חברי הועדה ערכת גיוס לכל צנחן. כחודש לאחר הגיוס מבקרת הועדה בבסיס האימונים, נפגשת עם המפקדים החדשים והטירונים, ומחלקת להם שי.
  • טיפול בחיילים בודדים: המפקדים, חברי הועדה והחיילים הבודדים מתכנסים לארוחת צהריים משותפת שבה נושאים דברים מפקד הבא"ח ונציג הועדה לאימוץ הצנחן. החיילים זוכים לשי איכותי המשמש אותם בעת שירותם הצבאי.
  • סיוע במקרים מיוחדים: הועדה מסייעת לצנחנים בעת הצורך ולבקשת המפקדים באיסוף או רכישת פריטים.
  • שי מתלמידי העיר: פעמיים בשנה, לקראת יום העצמאות וחג החנוכה, ילדי רמת-גן מבתי הספר ומגני הילדים מביאים חבילות שי המיועדות לכל צנחן וצנחנית.
  • אירועים מיוחדים: הוועדה מסייעת ליחידות לקיים אירועים מיוחדים בהתאם לצורך ומסייעת בשיפור המתקנים בבסיסים לנוחיות החיילים.
  • שימוש הצנחנים במתקני העיר: רמת-גן פותחת את שעריה לטובת הצנחנים במתן מתקנים מבוקשים, לדוגמה שימוש בבריכות השחייה, שימוש באולמות לכנסים, שימוש בפארקים ועוד.
  • אזרחים ותיקים: בילוי משותף של קשישים בעיר עם צנחנים.


חיילי חטיבת הצנחנים צפויים להשתתף במירוץ הלפיד המסורתי, שיתקיים ב-22 בדצמבר בפארק הלאומי. לאחר המרוץ יתקיים מפגש של ראש העיר עם מפקדי הצנחנים ובהמשך יערך טקס הדלקת חנוכייה עם רב העיר ונבחרי העיר. האירוע ינעל במופעים אומנותיים בהשתתפות תושבי העיר והצנחנים.