ראשי | עושים עסקים | כתבות עושים עסקים | מעצבים למען הקהילה כתבות עושים עסקים

מעצבים למען הקהילה

פרויקט התנדבותי חדש מסייע בשדרוג חללי מגורים למשפחות נזקקות, קשישים ואוכלוסיות יעד המטופלות על יד האגף לשירותים חברתיים. מוזמנים לחבור לצוות הפרויקט, לפתוח את הלב ולהתנדב למען המשפחות המשתתפותהאגף לשירותים חברתיים של עיריית רמת-גן משיק את "מעצבים חיים" - פרויקט ההתנדבותי ששם לו למטרה לשדרג חללי מגורים עבור משפחות נזקקות, קשישים ואוכלוסיות יעד המטופלות על ידי האגף, לצד עיצוב מסגרות עירוניות שנמצאות תחת חסותו. זאת מתוך תפיסה כי מצב כלכלי אינו חייב להשפיע על עיצוב חללים וגם באמצעים דלים ניתן ליצור סביבת מגורים נעימה, המשדרת חמימות וביתיות.

פנינה טלמור, עו"ס קהילתית ומנהלת תחום "עסקים למען קהילה" בעיר, מובילה את הפרויקט מטעם המחלקה למשאבי קהילה. במסגרת תפקידה מחברת טלמור בין המעצבות המתנדבות למשפחות, ומסייעת בליווי וגיוס משאבים. על מנת להירתם למשימה ולאפשר לאוכלוסיות היעד לחיות בסביבה נעימה יותר, הפרויקט מאגד תחתיו עובדים סוציאליים, מעצבים, תורמים עסקיים, חנויות ובתי עסק בתחום השיפוץ והעיצוב.

התנסות ראשונה בפרויקט הושלמה בהצלחה בשנה שעברה, לאחר שהמעצבת סמדר תמיר ("סטודיו 26) התנדבה לעצב דירה של אם חד הורית לזוג תאומים. השנה התרחב הפרויקט לאחר שחברו אליו עוד כ-15 מעצבות שהתגייסו למען המטרה הנעלה. בשלב זה שודכו מעצבות לשמונה בתים ומסגרות עירוניות, בהם: מרכז למשפחות חד הוריות אשר משמש גם כמועדון קשישות בשעות הבוקר, שני מועדוני נוער הפועלים בשעות אחה"צ, ומעון רב תכליתי בשכונת רמת השקמה. בשלב הראשוני נכנסות המעצבות לבתי הלקוחות בליווי עו"ס מטפל. לאחר בחינת צרכי המשפחה ותיאום הצפיות נבנית התכנית העיצובית.

מעצבים חיים


"מעצבים חיים" הינו פרויקט נטול תקציב המבוסס על רצונם הטוב של המעצבות והמתנדבים, שנרתמו לסייע למשפחות נזקקות. הסיוע הנדרש בראש ובראשונה הינו למעצבים מתנדבים המוכנים לקחת על עצמם חלל לשדרוג ו/או להנגשת חללים, ולעבוד מול המשפחה בליווי הגורמים המטפלים. על מנת להתרחב ולשפר ככל שניתן את סביבת המגורים, אנשי מקצוע מתחום עיצוב הבית והשיפוצים מוזמנים לחבור לצוות הפרויקט, לפתוח את ליבם ולהתנדב למען המשפחות המשתתפות. חנויות ובתי עסק מתחום עיצוב הבית מוזמנות גם כן לתרום פריטים (גם מעודפי מלאי) ולסייע במתן שטיחים, וילונות, מנורות, תמונות, פריטי אקססוריז ועוד.

לאחרונה התבצעה פנייה לשר הרווחה חיים כץ, שבירך על הפרויקט והבטיח לבדוק דרכים נוספות לסיוע. רוצים גם לקחת חלק ב"מעצבים חיים"? ניתן לסייע בהעברת התרומות למשפחות, לנכים ולקשישים שאין ביכולתם הפיזית והכלכלית לדאוג להובלת החפצים. לתרומות והצטרפות לפרוייקט: פנינה טלמור, עו"ס קהילתית: [email protected]