ראשי | התחדשות עירונית | כתבות התחדשות עירונית | מתחם הספארי עובר לבעלותה המלאה של עיריית רמת-גן | מתחם הספארי עובר לבעלותה המלאה של עיריית רמת-גן כתבות התחדשות עירונית

מתחם הספארי עובר לבעלותה המלאה של עיריית רמת-גן

לאחר 43 שנים שותפות, רוכשת עיריית רמת-גן את חלקה של תל אביב בספארי – והוא יעבור במלואו לאחריותה


לאחר עשרות שנים של שותפות, הגיעו עיריות רמת-גן ותל אביב להסכם היסטורי, לפיו תרכוש עיריית רמת-גן את חלקה של תל אביב בספארי – והוא יעבור במלואו לאחריותה. עד כה החזיקה עיריית רמת-גן בבעלות על 60% ממניות החברה המפעילה את הספארי, ואילו תל אביב החזיקה 40% מהמניות. על פי הפרטים שסוכמו, זכויותיה של עיריית תל אביב בספארי (או בשמו הרשמי "המרכז הזואולוגי תל אביב-רמת-גן") יופקדו בנאמנות מיד עם אישור ההסכם, עד להשלמת העברת התשלומים של עיריית רמת-גן, שייעשו בפריסה למשך חמש שנים.

מתחם הספארי, השוכן בחלקה הדרומי של רמת-גן, נחשב לאטרקציה לאומית ותיקה הפועלת ברציפות מזה 43 שנה, ומהווה מוקד משיכה לילדים ולמשפחות מכל רחבי הארץ. רכישת הזכויות על ידי עיריית רמת-גן הינה שלב נוסף בתכנית שמוביל ראש העיר, ישראל זינגר, להפיכת האזור הדרומי של העיר למתחם ירוק הכולל את הספארי, הפארק הלאומי, מוזיאון האדם והחי, החווה החקלאית ועוד.

ראש עיריית רמת-גן, ישראל זינגר, בירך על המהלך ואמר: "מאז ומתמיד, היה מתחם הספארי מותג רמת גני ראשון במעלה, ואני רואה חשיבות רבה להמשיך ולפתח את המקום. ההסכם שהושג כעת, ושיובא לאישור המועצה, יאפשר לנו לפעול למימוש תכניותינו ארוכות הטווח למתחם השוקק והירוק, שיוסיף וימשוך קהל רב של מבקרים מכל רחבי הארץ".

קרנפים בספארי