ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | ילדי הגנים פתחו את השנה החדשה בלשכת ראש העיר

ילדי הגנים פתחו את השנה החדשה בלשכת ראש העיר

ילדי הגנים של העיר רמת-גן, ביקרו לכבוד השנה החדשה אצל ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן שאירח אותם בלשכתו וערך איתם פעילות חגיגיתכ-180 ילדים מהגנים השונים בעיר, ביקרו בלשכת ראש העיר לכבוד השנה החדשה. הילדים הגיעו מגני הילדים סלעית, זרעית, טבלן, שקד, כוכבן ודובדבן. במהלך הפעילות בלשכה, הילדים ערכו ריאיון עם ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, ושרו יחד איתו בלשכה ובגינה בליווי מנגינת הפסנתרן.

 

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, בירך את הילדים וחילק להם שי של זכוכית מגדלת וצנצנת בדבש. ילדי הגנים טרחו והכינו למפגש הפתעות שונות לכבוד המפגש עם ראש העיר כמו רשימת משאלות וחולצות עם הכיתוב 'גם אני רוצה להיות ראש העיר'.


בעיר, רמת-גן, פועלים 212 גנים: 152 בחינוך הממלכתי, 20 בחינוך הממ"ד, 26 בחינוך המיוחד ו-14 בחינוך העצמאי. רמת-גן הינה עיר מובילה בתחום החינוך לגיל הרך ובימים אלו היא מבצעת מהפכה בתחום החינוך לגיל הרך, בהובלתו של מ"מ ראש העיר, ליעד אילני.


במסגרת תכנית 'היפוך הפירמידה', משקיעה העירייה משאבים מרביים בטיפוח ילדי העיר כבר בגילאי הגן, באופן המאפשר להם לגבש את זהותם האישית, לחזק את תחומי העניין שלהם ולהרחיב את אופקיהם ובכך להעניק להם מקפצה איכותית לחיים הבוגרים.


עיריית רמת-גן מובילה רפורמות רבות בימים אלו בכדי לחזק את תחום החינוך בגיל הרך. מבין היוזמות ניתן למצוא את תכנית "רמת-גן ניקוד" שבה לראשונה ידורגו כל גני הילדים הפרטיים ברמת גן לפי 4 פרמטרים משמעותיים, שיפורסמו ויהיו שקופים ונגישים להורים באתר העירייה.

בנוסף, לראשונה, ייווצר מהלך של רצף חינוכי בו מדריכות צהרונים יחלו עבודתן בשעה 12:30, יחד עם הגננת וסייעת הגן וימשיכו לעבוד עד השעה 17:00. החיבור הרגשי וההמשכיות הפדגוגית עם הילדים יתחזקו משמעותית. הפיילוט הראשוני יחל בספטמבר 2020 בכלל גני טרום חובה.