ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | אורי כוכבי בן ה-14 זכה במקום השלישי באליפות אירופה בשחמט

אורי כוכבי בן ה-14 זכה במקום השלישי באליפות אירופה בשחמט

אליפות אירופה לנוער בשחמט התקיימה בלטביה בין התאריכים 30-19.8.18. לאליפות הגיעו 1,300 שחקנים מ-50 מדינות מרחבי אירופה, כאשר את מועדון השחמט אטיוד הרמת-גני ייצגו שישה נציגים - יותר מכל מועדון אחר במשלחת הישראלית. את המשלחת העירונית ליווה ואימן אמן ויטלי גולוד. לאחר מותחן סוחף מול תשעה יריבים שונים ושערוריית שיפוט אחת מול היריב האוסטרי, המתמודד אורי כוכבי מרמת-גן קטף את המקום השלישי והמכובד באליפות אירופה לנוער בשחמט עד גיל 14.

דן דרורי, מנהל מועדון השחמט מב"ע אטיוד רמת-גן, סיכם את הזכייה: "אורי כוכבי מתאמן במסגרת בית הספר לשחמט מאז היותו בן 5 וכבר אז ניכר בו כישרון רב ובעיקר רוח לחימה ואופי, שהביאו אותו להישגים רבים בארץ ובאירופה. אורי לקח חלק משמעותי מהזכיות של המועדון בתחרויות הנוער בשנים האחרונות והביא המון גאווה לענף השחמט ברמת-גן".

אורי כוכבי: "כל שנה אני מחכה לתחרות הזאת, כי מבחינתי היא הכי חשובה לצבירת ניסיון ברמה הבינלאומית. לפני כל משחק אני צריך להכין את עצמי ליריב ומי שעוזר הוא המאמן שלי בארבע השנים האחרונות, רב אמן ויטלי גולוד. השחמט תורם לי הרבה ללימודים, נותן לי ניסיון חיים משמעותי וזה עוזר לי לפתח אופי, סבלנות, זיכרון ועוד תכונות שבאות עם עיסוק מתמשך בספורט המוח".

זכייתו המרשימה של אורי כוכבי באליפות אירופה מצטרפת לשורה של הישגים שקבוצות השחמט הרמת-גניות רשמו לאורך השנה. רק בחודש שעבר הוכתרה קבוצת "מלכי אטיוד רמת-גן" לאלופת ישראל עד גיל 14 בפעם הרביעית ברציפות, ובגביע המדינה עד גיל 18. זכיות נוספות שנרשמו לטובת מועדון השחמט העירוני לאחרונה: מקום ראשון באליפות ישראל לקבוצות עד גיל 12, מקום שני עד גיל 10 ומקום שלישי עד גיל 8.