ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | שנה חדשה - אתר עירוני חדש הודעות דוברות

שנה חדשה - אתר עירוני חדש

27 בספטמבר 2016

עיריית רמת-גן חונכת אתר עירוני חדש מהמתקדמים ביותר בארץ, שההשראה להקמתו נשאבה לא מעט מאתרי רשויות קמומיות בעולם, דוגמת סידני, אוסטרליה, ניו יורק, לונדון ואמסטרדם * האתר, שהפעילות להקמתו נמשכת קרוב לשנתיים, ייחנך ביום חמישי, 29.9 וישמש את תושבי רמת-גן באופן שיאפשר להם לקבל שירותים יעילים, מיידיים וזמינים בכל תחומי הפעילותרמת-גן מתחדשת ומעלה לאוויר, רגע לפני ראש השנה את האתר העירוני החדש, שהעבודות לבנייתו והקמתו נמשכות מזה קרוב לשנתיים. את הפעילות להקמת האתר העירוני החדש, ריכזה מחלקת המדיה בעירייה בשיתוף אגף מערכות מידע ותחת הנחייתו של ראש העיר, ישראל זינגר. האתר העירוני החדש, נבנה מתוך חזון השירות לתושב, הדוגל מתן שירות מיידי, זמין, מקצועי ואיכותי לתושבי העיר בכל תחומי החיים. האתר כולל שבעה אזורי מידע ופעילות, המכסים את כל צרכי התושב: 

העיר והעירייה - אזור הכולל מידע על מבנה העירייה, מידע על מחלקות ואגפי העירייה ועוד.

יוצאים מהבית - אזור העוסק במגוון הפעילויות הקיימות בעיר, בדגש כעל תיאטראות, מרכזי פעילות, מתנ"סים, להקות זמר ומחול, הספארי בר"ג, מלונאות בעיר ואתרי בילוי הסמוכים לרמת-גן.

מטפחים איכות חיים - אזור העוסק במידע נגיש ועדכני בתחומי הבריאות, הספורט, איכות הסביבה, ועוד.

לומדים ומלמדים - כל תחום החינוך, במקום אחד!

מתחברים לקהילה - אזור המכיל מידע ושירותים בנושאי המעורבות בקהילה העירונית, דוגמת תנועות הנוער, קידום נשים, אזרחים ותיקים ועוד.

עושים עסקים - אזור המכיל את כל המידע על עסקים הפועלים בעיר, רישוי עסקים וכל השירותים הנדרשים לבעלי העסקים בעיר ולפעילויות הנערכות לקידומם.

התחדשות עירונית - אזור המכיל את כל המידע האפשרי על הליכי התחדשות עירונית בעיר, עבודות תשתיות, שיפוצים וחידושים בעיר. המידע מוצג על גבי מפה אינטראקטיבית, בה יכול הגולש לבחור את כל שכבות המידע המותאמות לו (לדוגמא- אפשר לבדוק איזה גני שעשועים חודשו, מה נמצא בשיפוץ היום, מה משופץ בשכונה שלי ועוד).

אזור השירותים המהירים לתושב ממוקם באתר בצורה נוחה על גבי פאנל זמין ובולט המאפשר לתושב לקבל כל שירות בקלות ובמהירות, דוגמת ביצוע תשלומים שונים, הגשת בקשות לחידוש/לקבלת תו חניה, דיווח למוקד העירוני, פנייה לאגפי ומחלקות העירייה ועוד. השירותים המהירים על גבי האתר ישתנו מעת לעת, בהתאם לשירותים הנפוצים ביותר הנדרשים ע"י התושב בעת ביקורו באתר.

בנוסף, מכיל האתר מפה אינטראקטיבית המאפשרת לתושב לציין את כתובת מגוריו ולראות על גבי המפה המתקדמת את כל המתקנים העירוניים הנמצאים סביבו, כגון בתי ספר, גני ילדים, בתי כנסת, מוסדות ציבור, גני שעשועים ופארקים, מתקני מחזור, גינות כלבים ועוד. כך, יכול כל תושב להעמיק את הכרת אזור מגוריו וליהנות ממגוון השירותים המוצעים באזורו. מדובר במפה חדשנית, שטרם הוצגה כדוגמתה באתרים עירוניים בארץ.

אתר העירייה החדש עומד בכל תנאי הנגישות לבעלי מוגבלויות (רמת נגישות AA), ומשאבים רבים הושקעו בהנגשתו המלאה.

ראש עיריית רמת-גן, ישראל זינגר: "השקת האתר העירוני החדש מהווה צעד נוסף ומשמעותי בהגשמת חזון מהפכת השירות לתושב ובהגשמת חזון העיר החכמה של רמת-גן. אני מאמין שתושבי העיר יכולים וצריכים ליהנות משירותים נגישים וזמינים מכל מקום ובכל זמן, ובמקום שהתושב יידרש להגיע לעירייה, מגיעה העירייה עד אליו עם אתר איכותי, מקצועי ומתקדם שמאפשר לקבל כל שירות, מכל מכשיר שהוא ובכל זמן".
 
לפרטים נוספים: אורלי נעים, דוברת העירייה 052-7555713, בדוא"ל: [email protected]