ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | יחד כל הדרך: בית ספר 'אושא ביחד' מקדם דיאלוג משותף

יחד כל הדרך: בית ספר 'אושא ביחד' מקדם דיאלוג משותף

בית הספר המשלב 'אושא ביחד' מקדם פעילות קהילתית-התנדבותית של תלמידים חילוניים ודתיים עם אזרחים ותיקים בעיר. במהלך חודש דצמבר תתקיים שבת קהילתית שתעסוק בשילוב והעמקת הקשרים בין דתיים לחילונים בישראל. באירוע ישתתפו ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן ומ"מ ראש העיר, ליעד אילני.

 

ב-20 לדצמבר, יקיים בית הספר המשלב 'אושא ביחד' שבת קהילתית בו ישתתפו ראש העיר כרמל שאמה הכהן ומ"מ ראש העיר, ליעד אילני שמלווים את פעילויות בית הספר במהלך השנה. הפעילות תיערך כחלק מרעיון השילוב בין דתיים וחילוניים והעמקת הקשרים ביניהם. השבת הקהילתית הינה מיזם שהחל לפני שנתיים ויתקיים השנה בפעם השלישית. מדובר בהתכנסות כל הקהילה לקבלת שבת מוסיקלית, בשירה וניגון ולאחר מכן תפילה מסורתית למעוניינים לצד טקס אלטרנטיבי ובמרכזו מעגל שיח בהנחיית הורים. שיאו של המפגש בסעודת שבת משותפת למאות הילדים ובני משפחותיהם. בנוסף לקידוש המסורתי והארוחה המושקעת, נהנים המשתתפים ממשחקים מגבשים, שירה וגיבוש קהילתי.


בבית הספר 'אושא ביחד' שברמת-גן, מתקיים מודל חינוכי המשלב ילדים ממשפחות חילוניות, מסורתיות ודתיות. בית הספר פועל מתוך רצון לחנך מתוך מקום של סבלנות למגוון של דעות ושיח מכבד ומקדם דיאלוג. הוא מעודד ומקדם פעילות של הילדים עם הקהילות השונות ברמת-גן, כמו למשל התנדבות של הילדים עם אזרחים ותיקים בעיר למען הקהילה.


בית הספר מקדם מגוון פעילויות העוסקים בעיצוב הזהות היהודית- הישראלית, תוך מתן כבוד ויחס סובלני לתרבויות ומסורות אחרות. במהלך השנה בית הספר מציג לראווה מספר פרויקטים שנתיים כמו ימי שיא במקצועות הריאליים ובתחום האוריינות, התנדבות הילדים עם אזרחים ותיקים מהעיר, פעילות של מנהיגות סביבתית ירוקה, מבצעים בית ספריים לטיפוח אקלים חיובי- צמידי העצמה ואירועים של מעורבות בקהילה בשיתוף הנהגת ההורים.


 

תלמידי בית ספר אושא