ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | רמת-גן מובילה בקרב הערים הפתוחות לאנשים עם מוגבלויות | אולי יעניין אותך גם...

אולי יעניין אותך גם...

כך לפי מחקר שבדק את רמת ההשתתפות של אנשים עם מוגבלות ב-20 רשויות שונות במדינת ישראל. רמת-גן מדורגת במקום הרביעי עם ציון משוקלל של 79.1%לקראת היום הבינלאומי לשוויון אנשים עם מוגבלויות המצוין, שנערך ב-3.12.17, פורסם מדד הנגישות העירוני לשנת 2017. השנה בדק המדד את רמת ההשתתפות של אנשים עם מוגבלות ב-20 רשויות שונות במדינת ישראל, על ידי ניתוח של מרכיבים שונים, בהם: חווית הנגישות, תחושת מעורבות ועמדות הציבור. רמת-גן גאה להוביל בין הערים שנבחנו ולהתברג במקום הרביעי עם ציון משוקלל של 79.1%. ציון זה מעיד על "גישה חיובית" כלפי אנשים עם מוגבלויות ומייצג רמות נמוכות של דעות קדומות, רמות גבוהות של אמפתיה, רמות נמוכות של רגשות שליליים כדוגמת עצב ומבוכה, תמיכה נמוכה בהדרת אנשים עם מוגבלויות ורמות נמוכות של תפיסת איום מעשית וסמלית.

את המחקר ביצעו ד"ר יוליה אלעד-שטרנגר, ד"ר רוני פורת ופרופ' עירן הלפרין, מטעם המרכז היישומי לפסיכולוגיה של שינוי חברתי, במרכז הבינתחומי הרצליה. המחקר, שהינו מיזם משותף לקרן אריסון וקרן רודרמן, התבצע במטרה להגביר את המודעות של כלל הציבור לזכויותיהם של אנשים עם מוגבלות ולשלבם באופן מלא בחברה הישראלית. הממצאים שפורסמו מצביעים כי ניכר שינוי לחיוב ביחס של כלל הנבדקים כלפי אנשים עם מוגבלויות שונות, כולל במישור המוניציפלי.

יום המודעות לאנשים עם מוגבלויות צויןברחבי הארץ ב-3.12.17. עיריית רמת-גן החליטה, זו השנה השלישית ברציפות, להפוך את הנושא לפרויקט נרחב ולהפוך את יום המודעות לשבוע של אירועים ופעילויות ברחבי העיר, המוקדשים כולם לרווחת אנשים עם מוגבלויות. 

בנוסף, לכבוד שבוע המודעות עלה ברחבי רמת-גן קמפיין צילום בהשתתפות ילדים ומבוגרים, המדגיש את היותנו שונים אך שווים. הקמפיין מפגיש אנשים עם מוגבלויות (כבדי ראייה, בעלי שיתוק מוחין, אנשים המרותקים לכיסאות גלגלים ובעלי קשיים תפקודיים ברמות שונות) עם תושבים שונים, תחת הכותרת: "כשמתקרבים, רואים את הדברים אחרת". כך זה נראה:

קמפיין שווים