ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | תלמידים מקדמים יוזמות לשיפור העיר

תלמידים מקדמים יוזמות לשיפור העיר

33 תלמידים מצטיינים משכבת ז' ברחבי העיר התחילו בשבוע האחרון תכנית מצוינות עירונית ייחודית, במסגרתה הם יובילו יוזמות מקוריות לשיפור החיים בעיר. התכנית, המופעלת על ידי אגף החינוך של עיריית רמת-גן, שמה לה למטרה לפתח יוזמות לשיפור חיי התושבים ולקדם את תחום הקיימות, תוך שמירת איכות החיים בה הם מורגלים.

התכנית, שזכתה לשם "ZOOM", תתמקד בכל שנה בנושא אחר, כאשר השנה היא תעסוק בהתחדשות עירונית, סביבה ואקולוגיה ברמת-גן, תוך מתן מסגרת מקיפה ותומכת לפיתוח יוזמות ופרויקטים חדשניים. התכנית תפעיל את היזמים הצעירים בתוך הקהילה ותפגיש אותם עם ״העולם האמיתי״, בליווי מנטורים מתחומים שונים ובשילוב למידה חווייתית, יצירתית ומעמיקה.

כלל המשתתפים ילמדו מתודות לפיתוח יזמות ויתנסו הלכה למעשה בתהליכים השונים - החל משלב הרעיון ועד להוצאתו לפועל. בתכנית: ביקורים במכוני מחקר, הרצאות ממומחים מתחום האקדמיה ומפגשים עם פעילים בולטים בתחום הקיימות העירונית.

המפגשים מתקיימים אחת לשבועיים בימי ראשון ב-NET.WORK, מרכז היזמות השיתופי של רמת-גן. התכנית מתוכננת לשנתיים כאשר בסיומה יבחרו היוזמות הנבחרות וייושמו על ידי עיריית רמת-גן לרווחת התושבים.

ליזה מלניק, מנהלת תכניות ויוזמות חינוכיות: "אני שמחה וגאה לקדם את ZOOM - תכנית ייחודית לעיר רמת-גן המיועדת לנוער מצטיין. יעדיה של התכנית, בין השאר, הם פיתוח חשיבה יצירתית, מנהיגות ויזמות. הדגש יושם על יוזמות ופעילויות לטיפוח איכות החיים הפיזית והחברתית בעיר".

 

התכנית ZOOM